Диван на коліщатках в темній вітальні

Франківський медуніверситет відвідала відомий канадський науковець

Автор: Світлана Якимчук
26/11/2019 11:53
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов

До Івано-Франківського національного медичного університету у вівторок 19 листопада, з робочим візитом, у рамках міжнародної співпраці завітала професор, завідувач кафедри молекулярної біології університету м. Летбрідж (Канада), провідний науковець Канадського шнституту досліджень здоров’я (CIHR), співзасновник Інституту епігенетики у штаті Альберта Ольга Ковальчук (Титова).

Ольга Ковальчук відвідала кафедру медичної біології та медичної генетики, генетичну лабораторію, музей кафедри анатомії людини, музей ІФНМУ. Професор спілкувалася зі студентами та співробітниками кафедри і дала високу оцінку позитивним змінам своєї Alma Mater.

Ольга Ковальчук розповіла про освітні підходи у викладанні медичних та біологічних дисциплін у Канаді. Під час зустрічей було обговорено можливості подальшої співпраці та розвитку медичної освіти. Були озвучені цікаві ідеї щодо спільних наукових проектів.

Слід зазначити, що професор Ольга Ковальчук є вихованицею кафедри медичної біології та медичної генетики ІФНМУ та безпосередньо наукової школи професора, завідувача кафедри професора Лариси Ковальчук. Вона закінчила стоматологічний факультет ІФДМА в 1991 році, була переможцем грантів Швейцарського міжнародного наукового товариства, співвиконавцем наукових проектів Інституту Ф. Мішера (Базель). Вперше в ІФДМА отримала Диплом президії АМН України як кращий молодий вчений. Автор понад 120 рецензованих дослідницьких статей.

Вперше в світі науковці Ольга Ковальчук та Ігор Ковальчук спільно з швейцарськими колегами інституту молекулярної біології ім. Фрідріха Мішера розробили технологію використання трансгенних рослин Arabidopsis thaliana як маркерів забруднення довкілля радіонуклідами, що було підтверджено Європатентом.