Проректор із міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Університету Короля Данила Максим Карпаш – один із 60 слухачів курсу «Лідерство для сталого відновлення України», утіленого Гарвардською школою громадського здоров’я ім. Т.Х. Чана (Harvard T.H. Chan School of Public Health) і спрямованого на підтримку України на шляху до сталого відновлення, інформує Правда.іф.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Оскільки з часу вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року пошкоджено або зруйновано багато тисяч споруд, зокрема житлових та адміністративних будівель, закладів охорони здоров’я, електростанцій, закладів освіти і культури, мета курсу полягала в підготовці фахівців із різних громадських секторів та організацій як лідерів відновлення після кризових ситуацій протягом семестрового навчання.
Навчання здебільшого забезпечувалося професорами Гарварду та інших установ, серед викладачів курсу також посли США, архітектори та державні службовці високого рангу, фахівці-практики. Програма передбачала розкриття тем, що стосуються низьковуглецевої інфраструктури, відновлюваної енергетики, планування стійкості та стандартів екологічного будівництва, через інтерактивні заняття та спільні проєкти. Окрім акценту на сталому відновленні, курс також охопив такі пов’язані теми, як фінансування, державно-приватне партнерство, примирення та розбудова нації, а також етика та інституційна доброчесність.
Учасниками курсу стали представники всього українського суспільства, зокрема урядових інстанцій, парламенту, юридичного та фінансового секторів, наукових кіл і неурядових організацій. Із-поміж понад 300 заявок тренери обрали 60.
Навчання тривало впродовж вересня-грудня 2024 року через щотижневі сесії в Zoom, а 25 жовтня в Києві відбулася підсумкова зустріч, організована Максимом Кривошеєвим із ГС «Українська рада зеленого будівництва».
Максим Карпаш, проректор із міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку і професор кафедри архітектури та будівництва Університету Короля Данила, який також у минулому працював консультантом із реконструкційних проєктів в Україні, зазначив, що багато будівель в Україні, особливо державних, є «застарілими, неефективними та некомфортними». Він сподівається застосувати знання, здобуті на курсах Гарвардської школи громадського здоров’я, при викладанні в Університеті Короля Данила, а також у проєктах відновлення та ремонту шкіл, клінік, лікарень і житлових будівель.
Курс створений за підтримки викладачів Гарвардського університету (Harvard faculty), Ради зеленого будівництва США (the U.S. Green Building Council), Інституту стійкої інфраструктури (the Institite for Sustainable Infrastructure), Української ради зеленого будівництва (Ukrainian Green Building Council), Мадридського політехнічного університету (the University’s Politecnica de Madrid) та Гарвардського центру клімату, здоров’я та глобального cередовища ім. Чана (Harvard Chan’s Center for Climate, Health and the Global Environment).
«Важливо продовжувати втілювати в Україні заходи такого формату. Доцільно, як на мене, пропонувати й подальші ітерації курсу з адаптацією його до нових українських потреб, адже це шанс для створення міцної мережі нових українських лідерів», – відзначає Максим Карпаш.