Актори театру Mime “IF” з Івано-Франківська представили Україну на чемпіонаті світу серед живих скульптур “World living statues festival” і взяли участь у міжнародному параді чемпіонів пантоміми в Нідерландах.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Фестиваль позиціонувався як аполітичний, тому мімам Андрієві Кирильчуку та Артурові Гулькові організатори “делікатно заборонили” вживати слово “war” для акції, яку прикарпатці хотіли провести під час заходу, йдеться в сюжеті Суспільного.
Артур Гулько та Андрій Кирильчук повернулися з Нідерландів 19 жовтня. У місті Алкмар вони брали участь не лише у фестивалі, який тривав із 7 до 16 жовтня, а й у параді чемпіонів, що передував йому.
“На ньому виступали лауреати чемпіонатів світу чи інших престижних фестивалів, і ми зокрема. Всього на параді були 30 живих скульптур”, — розповідають актори.
Крім українців, у Нідерланди з’їхалися учасники з Португалії, Бельгії, Німеччини, Греції, Ізраїлю, США, Мексики, Англії, Болгарії й Казахстану. Представників Росії не було, кажуть митці, і додають, що на подібних заходах не бачили їх з 2014 року.
На фестивалі франківські міми показували козаків.
“Козаки, які й варять куліш, і є військовими, які завжди стоять на захисті, готові в будь-яку хвилину захищати своє. Ми показували, що українці — сильні, дужі, волелюбні й гостинні водночас”, — розповідають міми.
Вони кажуть, що в перформансах завжди намагаються поєднувати яскраві форму та зміст і вкладати у виступи глибокі підтексти. Втім, розповідають, цього року на фестивалі стикнулися з обмеженням.
“Нам наголошували, що чемпіонат світу — це не політичний конкурс. Але ми хотіли там зробити акцію, щоб писало “war” (війна), щоб це мало більш політичну складову. Нам делікатно заборонили це робити”, — розповідають міми.
Тоді актори з Івано-Франківська вирішили переробити запланований виступ і створили дійство про мрію.
“Це — про те, хто ми — українці, і про що мріємо, про нашу одну заповітну одну. І це всі прочитали”, — розповідають митці.
Разом із тим, кажуть Артур Гулько та Андрій Кирильчук, у порівнянні з першими місяцями після початку повномасштабного вторгнення РФ, восени у Нідерландах ставлення до війни змінилося. Вони пригадують, як ще влітку 2022 року спілкувалися з нідерландцями, які займали нейтральну позицію щодо подій в Україні.
“Вони говорили, що все не так однозначно. І нам боляче було це чути. Ми емоційно намагалися пояснити, що все однозначно: це — чорне, а це — біле. Але тепер уже був відчутний рух у бік позитиву для України. Зараз ми надзвичайно їм цікаві”, — розповідають актори.
Митці кажуть, що їхні колеги з інших країн і на фестивалі, і в особистих листуваннях висловлювали підтримку Україні.
“Писали, що не розуміють, як таке може відбуватися у XXI столітті, що це — в голові не вкладається. Підходили люди після дійства, збирали декорації й кажуть: “Так це ви виступали! Ви — з України, ми вас підтримуємо”, — розповідають актори.
Під час фестивалю франківські міми поставили скриньку з написом “Для підтримки українців, які постраждали від війни”. Туди люди кидали гроші навіть після того, як Артур і Андрій завершили виступ.
“Кожен наш перформанс ми присвячуємо перемозі. Якщо їдемо виступати, то представляємо нашу культуру, історичний аспект: хто ми, звідки. Треба говорити про наше коріння, історію, автентичність, про те, що ми є унікальні”, — переконані актори.