Диван на коліщатках в темній вітальні

Гайд університетами Івано-Франківська: що повинен знати кожен вступник

Автор: Lilia
24/05/2024 18:53
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов

Огляд університетів Івано-Франківська зорієнтує майбутніх студентів у виборі спеціальності і на чому акцентувати увагу під час вступу в той чи інший виш.

А інформаційний ресурс Правда.іф допоможе в цьому.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Всі університети Івано-Франківська активно розвиваються та співпрацюють з роботодавцями, що сприяє покращенню якості освіти та підвищенню рівня працевлаштування випускників. Така взаємодія забезпечує актуальність навчальних програм, підвищує рівень працевлаштування випускників та сприяє економічному розвитку регіону. Практичні навички, які студенти отримують під час стажувань та практик, допомагають їм легше адаптуватися до вимог ринку праці та успішно розпочати свою кар’єру.

У чому ж унікальність кожного вишу?

Прикарпатський національний університет ім. В Стефаника (ПНУ).

Проаналізувати найбільш затребувані у ПНУ освітні галузі цьогоріч зможуть тільки після завершення вступної кампанії. А за попередні роки такими вважаються кон’юнктурні спеціальності: «Право», економічні спеціальності, «Психологія», «Іноземні мови», «Інформаційні технології». В університет надходить чимало запитів від офіційних установ на певних фахівців: потрібні на підготовку психологи, перекладачі тощо.

Понад 5 тисяч ліцензійних місць на бакалаврат надає МОН для університету. Це досить багато, порівнюючи з іншими вишами. Тому всі охочі, хто позитивно складе НМТ, зможуть вступити на контракт, окрім двох “регульованих” спеціальностей, де кількість місць обмежена: 081 «Право» та 227 «Терапія та реабілітація».

У ПНУ цьогоріч для вступників на бакалаврат пропонують 84 освітні програми, для вступників на ОР магістр – 63 . Велика кількість спеціальностей та набору абітурієнтів зумовлює відповідальне ставлення до самого процесу реєстрації. Для абітурієнта проводяться консультації (перша у квітні, друга – після 20-го червня): як правильно створити електронний персональний кабінет, поставити пріоритетність, скористатись бюджетним місцем чи пільгою, оскільки за статистикою кожен третій вступник помиляється чи потребує допомоги при реєстрації.

Якщо говорити про державні місця, то в цьому році університету виділили таких на 20% більше у порівнянні з минулим роком (це майже третина від наявної для набору кількості місць). Вони варіюються на кожній спеціальності по-різному: від 10 до 50 %.

Івано-Франківський національний університет нафти і газу (ІФНТУНГ).

Більше 25 спеціальностям, які включають понад 40 освітніх програм навчають в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. У виші наполегливо працюють над тим, щоб кожну з них модернізувати і покращити.

Минулого року тут відкрили кілька нових спеціальностей для бакалаврів та магістрів.

Цікавою та перспективною для магістрів є освітня програма “Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики”, в результаті її закінчення студенти отримують подвійні дипломи з університетом London South Bank University (Великобританія). Також є низка інших спеціальностей з можливістю отримати подвійний диплом із навчання в закордонному виші.

За останні роки бачимо тенденцію щодо популярності певних галузей знань. Це ІT-спеціальності, енергетичні, нафтогазова інженерія, будівництво тощо.

Вступники пільгових категорій можуть розраховувати на безоплатне навчання в університеті, їхня кількість варіюється по-різному.

Надаються пільгові місця в межах загальної кількості держаних місць за певними квотами.

Квота 1 – досить об’ємний перелік пільгових категорій,до них належать учасники бойових дій, діти-сироти, діти-інваліди 1-2 групи і інші.

Квота 2 – вступники з окупованих територій, або які переселилися з неї в певний період, території активних бойових дій.

Цьогоріч виділили ще одну нову пільгову категорію «діти осіб, особи з їх числа, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України».

Окремі категорії можуть вступати за співбесідою в університеті у виділений для них час. Це стосується, до прикладу, учасників бойових дій, особам, яким було відмовлено у реєстрації з відповідних причин, пов’язаних зі станом здоров’я.

Університет Короля Данила (УКД)

З-поміж 20-ти актуальних і затребуваних на ринку праці спеціальностей, неабиякий інтерес серед наших вступників завжди викликали і викликають спеціальності економіко-управлінського спрямування, такі як: «Облік і оподаткування» за освітньою програмою Облік та бізнес-аналітика; «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» за ОП Фінансовий менеджмент; «Підприємництво і торгівля» за ОП Бізнес та приватне підприємництво  і спеціальність «Менеджмент» за ОП PR-менеджмент.

У 2023 році найбільше було подано заяв на бакалаврат на спеціальності: «Право», «Будівництво та цивільна інженерія», «Архітектура та містобудування», «Дизайн», «Інженерія програмного забезпечення.

Минулого року було вперше здійснено набір студентів на спеціальність  «Психологія», яка також впевнено увійшла в десятку лідерів за кількістю поданих заяв і зарахованих студентів бакалаврату. У 2024 в УКД відкриють ще три нові спеціальності: «Правоохоронна діяльність», «Філологія» (за освітньою програмою «Українська мова, література та комунікації»), «Середня освіта (за предметними спеціальностями)» (за освітньою програмою «Англійська мова та зарубіжна література  (середня освіта)».

Якщо абітурієнти мають бали з кожного з 3-х сертифікатів НМТ від 160 до 180, вони можуть одержати 50% знижки в оплаті за навчання. Бали в кожному з 3-х сертифікатів НМТ від 180 до 200, дарують їм реальний шанс вчитися в УКД безкоштовно Однак, важливе уточнення: 50% та 100% знижки в оплаті за навчання завжди переглядаються за результатами кожної сесії. Відмінні оцінки, отримані під час заліково-екзаменаційних сесій, а також активна участь студентів у житті університету та міста, зокрема їхня волонтерська діяльність, є для них гарною мотивацією для того, щоб знижки в оплаті були продовжені на увесь період навчання.

Також 50% знижки в оплаті за навчання надається учасникам бойових дій та їхнім дітям.

Івано-Франківський національний медичний університет

ІФНМУ отримав ліцензію і вже в цьому навчальному році планує відкрити набір на ще одну важливу і актуальну освітню програму «Ерготерапія», котра увійде до спеціальності 227 «Терапія та реабілітація». Цієї спеціальності в університеті навчаються віднедавна (до семи років), але вона вже стала досить затребуваною серед студентів та в суспільстві зокрема.

Дотепер в університеті готували фахівців спеціалізації «Фізична терапія», котра також входить до спеціальності «Терапія та реабілітація». І вперше минулого року МОН України виділило на цю спеціалізацію досить багато місць державного замовлення:

  • 100 місць – на бакалаврат
  • 40 місць – на магістратуру.

 Вони, в основному,  займаються реабілітацією хворих, відновленням їх функціональної здатності та адаптацією до соціальних умов.

У порівнянні з попередньою, «Ерготерапія» – це більш витончена освітня програма, яка передбачає відновлення трудових навичок людини, тобто повертає хворого до трудової діяльності.