На Прикарпатті не місце московським попам та російській пропаганді. Саме під такою назвою сьогодні у Франківську пройшла мирна акція.
Свідомі франківці зібралися з плакатами біля Івано-Франківської єпархії УПЦ МП, а саме церкви на вулиці Довженка, 2, передає кореспондент Правди.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Вони вимагають термінового розгляду Конституційним Судом рішення щодо реалізації Закону України, за яким московська церква має розкрити свою правдиву назву.
Ми на своїй землі і нам треба пошвидше вигнати цю нечисть, під назвою “російська церква”, – каже депутат облради Наталія Перцович. – Церква держави-агресора цинічно приховує свою справжню назву в Україні. Замість своєї істинної назви – російська православна церква в Україні московські попи брехливо себе називають «Українською православною церквою».
За її словами, так звана «УПЦ» через своїх ієрархів постійно озвучувала кремлівські наративи, готувала ґрунт для духовної і військової окупації, натомість видурюючи у наївних вірян гроші, що знову йшли на антиукраїнську діяльність та збагачення осіб, які прикривалася духовним саном.
Численні колаборанти в рясах не лише благословляли «визволителів» та активно співпрацювали з ними на тимчасово окупованих українських територіях, але й здійснювали розвідувальну діяльність та сприяли терору проти українських патріотів.
- До теми: СБУ знайшла у Франківській єпархії московського патріархату шеврони «великого войска Донского»
Нагадаємо, менше ніж за пів року СБУ порушила 23 кримінальні провадження щодо 33 фігурантів у найбільш скандальних випадках. Тим часом ЗМІ та соціальні мережі повідомляють про сотні інших випадків сприяння державі-агресору представників т.зв. «УПЦ», які, на жаль, не набули резонансу.
Оманлива назва цієї релігійної організації дозволяє їй і далі здійснювати свою підривну діяльність, спрямовану на розкол у суспільстві, прикриваючись фальшивим статусом нібито «української» церкви. Чесна назва відразу ж у геометричній прогресії зменшила б кільки формальних прихильників московської церкви, яка протягом останніх п’яти років не має авторитету в суспільстві.
У зв’язку з цим, «Європейська Солідарність» вимагає термінового розгляду Конституційним Судом рішення щодо реалізації Закону України, за яким московська церква має розкрити свою правдиву назву.
Варто нагадати, за президентства Порошенка, через декілька днів після історичного Об’єднавчого собору, внаслідок якого постала автокефальна Православна церква України (ПЦУ), Верховна Рада VIII скликання ухвалила Закон № 2662-VIII про зміну назви релігійних організацій, керівний центр яких розташований в країні-агресорі. Закон набув чинності 26 грудня 2018 р., але так досі й не запрацював, бо депутати з ОПЗЖ у січні 2019 року оскаржили закон в Конституційному Суді України.
Паралельно агенти російського впливу з «УПЦ» подали позов до ОАСК, де було ухвалено рішення про забезпечення позову, яким ОАСК заборонив вчиняти будь-які дії щодо реєстрації релігійних центрів УПЦ. До речі, як з’ясували журналісти, скандально відомий очільник ОАСК суддя Павло Вовк через два дні, після того, як фактично призупинили дію закону про перейменування, їздив звітувати чи то брати благословення в митрополита Онуфрія.
Конституційний Суд України має терміново розглянути відповідне подання і ухвалити нарешті рішення, яке розблокувало б виконання Закону і відібрало у брехливих чиновників відмовки для саботування його виконання. А у «УПЦ» – головний аргумент їх «українськості».