Кліматичний курорт Яремче – ідеальний варіант для тих, хто хоче провести зимову відпустку у Карпатах, але не за всі гроші.
Ціни на житло у Яремчі взимку, хоч і вищі, ніж в інші пори року, але значно нижчі, ніж у Буковелі – найдорожчому курорті України. А ще, Яремче якнайкраще підійде для шанувальників пасивного зимового відпочинку. Чани, риболовля, чисте повітря, неспішні піші прогулянки, неймовірні краєвиди, карпатська кухня – тут є на що подивитися і є чим зайнятися взимку.
VG Львів дізнався, що цікавого пропонують гостям у Яремчі взимку 2020-2021 та у скільки це обійдеться.
Як доїхати
Гід зимовими Карпатами: їдемо у Яремче. Фото: Тravel.tochka.net
Місто Яремче розташоване за 68 кілометрів від обласного центру – Івано-Франківська. Зусебіч оточене горами, вкритими густими хвойними і листяними лісами. Це найвідоміший кліматичний курорт Прикарпаття, туристичний центр Гуцульщини.
Яремче має непогане залізничне сполучення з різними українськими містами. Сюди курсують більше десяти пасажирських потягів.
Часто туристи вибирають й інший варіант доїзду до міста Яремче: приїжджають в Івано-Франківськ, а тоді вже з залізничного вокзалу, скориставшись послугами приватних перевізників, їдуть сюди.
Ціни на житло у місті Яремче
Невеликий двомісний номер зі зручностями та кухнею на дві-три кімнати у Яремчі взимку 2020-2021 можна орендувати за 450-500 гривень. За цю суму на сайтах оренди житла є багато помешкань, які розташовані на відстані не більше, як кілометр від центру. Доплативши 50-100 гривень можна знайти номер вже з власними ванною та туалетом. А за 700-800 гривень можна орендувати невеликий котедж на трьох людей. Двомісний номер у готелі зі сніданком взимку 2020-2021 року обійдеться у щонайменше у 1000 гривень. Зі сніданком і обідом – від 1800 гривень. Номер у великому готелі зі сніданком і безкоштовним доступом до spa-центру – від 2000 гривень.
Їдемо на лижі
В урочищі Багровець у місті Яремче функціонують дві гірськолижні траси, які обслуговуються одним бугельним підйомником. Траси не дуже довгі (200 метрів та 300 метрів) і пологі, тож їх неодмінно оцінять лижники-аматори. Також тут можна кататися на санчатах. А тим, хто любить круті віражі, рекомендуємо поїхати на Буковель.
Вольєрне господарство
Вольєрне господарство у Яремче — це частина комплексу «Ведмежа гора». Це неймовірне для міського мешканця місце, де можна поспостерігати за життям диких тварин, які мешкають у Карпатах у напів вільному середовищі. Тут немає тісних кліток, умови, в яких живуть тварини і птахи максимально наближені до реальних. На території вольєрного господарства у Яремче живуть благородні олені, козулі, дикі кабани, лисиці, лебеді, фазани, дикі і свійські качки, декоративні голуби.
Адреса: вулиця Михайла Грушевського, 29
Водоспади Пробій та Дівочі сльози
Ці водоспади – «родзинки» Яремча. Пробій — каскадний водоспад на річці Прут, один із найповноводніших водоспадів Карпат. Висота падіння води 8 метрів, кут нахилу — майже 45 градусів. Дівочі Сльози — водоспад на річці Жонка (ліва притока Пруту) на заході міста. Висота перепаду води — 1,7 метра. І не кажіть, що взимку на водоспади дивитися нецікаво, бо холодно. Ви просто не бачили, як вони замерзають.
Зимова риболовля
Поціновувачам риболовлі у місті Яремче теж нудно не буде. На місцевих форельниках сподобається навіть аматорам, адже риба тут завжди клює, а чистити й готувати її не потрібно. Кухарі зроблять це за вас, запікши форель на мангалі зі спеціями так смачно, як це вміють лише у Карпатах. Ціна за 1 кілограм форелі – 350 гривень. Вага однієї рибини – приблизно 350 грамів. Кілька «червонців» доведеться заплатити ще за приготування.
Риболовля “Посеред Карпат”: Яремче, вулиця Василя Стефаника, 94а, телефон – 097 453 9333
Риболовля “Дикий Ліс”: Яремче: Яремче, вулиця Василя Стефаника, 101, телефон – 097 330 4073
Гарячі карпатські чани
Купання в гарячих чанах, які ще називають spa по-карпатськи, особливо популярні взимку. У місті Яремче чани, як правило, встановлюють просто неба. Купатися в морозний день у гарячій воді з відваром запашних трав (ромашки, шавлії, звіробою), лісових ягід чи пелюсток троянд, серед мальовничих карпатських пейзажів – неймовірне задоволення. Ціна – від 600 гривень за годину.
“Жива вода”: Яремче, вулиця Свободи, 298, телефон – 095 326 8896
Яремчанські Чани: Яремче, вулиця Галицька, 126 (в’їзд із вулиці, вулиця Богдана Хмельницького), телефон – 096 179 1502
Чан & Sauna в Guculka Apartments: Яремче, вулиця Вітовського, 74, телефон – 073 308 7072
“Вуйко”: Яремче, вулиця І.Петраша, 76, телефон 067 996 8899
Гарячі чани: Яремче, вулиця Вітовського, 17, телефон – 097 903 8005
Чани: Яремче, вулиця Свободи, 147, телефон – 067 343 5703
Гарячі чани: Яремче, вулиця Галицька, 48, телефон – 067 675 9129
Гуцульські ринки
З гостинних Карпат не повертаються з порожніми руками. Та й після того, як потрапите на сувенірний гуцульський ринок, вам це навряд чи вдасться. Сорочки-вишиванки, рушники, килими, ковдри, вироби з овечої вовни, різьблені шкатулки та дерев’яний посуд, прикраси з бісеру, металу, каміння та шкіри, іграшки…
Адреси: вулиця Свободи 278/1; вулиця Петраша, 2б.
Що привезти з Яремче
Коц або шкарпетки з овечої вовни, подушку-овечку, сушені білі гриби, мед, медовуху.