Щодня зусиллями гірських аварійно-рятувальних формувань ДСНС України здійснюються роботи з пошуку і порятунку людей, а також надання їм невідкладної медичної допомоги на об’єктах і територіях у гірській та лісовій місцевості. Для того, щоб ефективно виконувати завдання за призначенням, рятувальники проводять спеціальні тренування.
Так, 27 лютого на Закарпатті, гірські рятувальники Воловецького, Міжгірського й Тячівського районів зібралися разом, аби попрактикуватися в пошуках потерпілих. на базі канатно-крісельного підйомника гірськолижного комплексу с. Пилипець вони провели навчально-тренувальне заняття на тему «Способи пошуку потерпілих у лавинах». У заході взяли участь представники гірських пошуково-рятувальних відділень с. Нижні Ворота, смт Міжгір’я, смт Усть-Чорна та с. Пилипець. У ході заняття рятувальники вивчали отримані для використання в роботі засоби порятунку людей у лавинах, практикували власну поведінку в екстремальних умовах, тренувалися евакуйовувати людей із гірськолижних схилів за допомогою спеціального спорядження, а також відпрацьовували алгоритм спільних дій між пошуково-рятувальними відділеннями при пошуку потерпілих у лавинах.
Водночас, 27 лютого, в рамках проєкту Польща-Білорусь-Україна «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван до потреб високогірного рятувального навчального центру — PIMReC», в Івано-Франківську розпочалися спільні навчання гірських рятувальників спеціалізованої пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення обласного Управління ДСНС та Бещадської гірської добровільної оперативно-рятувальної групи Республіки Польща.
Впродовж 4-х днів 10 українських та 10 польських гірських рятувальників будуть проходити підготовку за напрямком: «Надання першої домедичної кваліфікованої допомоги постраждалим».