Голос соцмереж: що думають франківці про викладання християнської етики у школах
Диван на коліщатках в темній вітальні

Голос соцмереж: що думають франківці про викладання християнської етики у школах

Автор: Влада Гнатів
19/07/2021 17:31
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Стало відомо, що Міністерство освіти і науки України  не включило для базової школи програми Християнської етики. До програми Нової української школи для учнів 5 – 9 класів не потрапила жодна з програм морально-духовного спрямування.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук обурився та написав:

“Я вважаю, що вивчення християнської етики потрібне та завжди актуальне! Це частина нашої культури! Мою думку поділяє Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради і готує лист до Міністерства освіти та науки з проханням доповнити список та включити до нього Християнську етику”

Ще у березні міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що Предмет “Основи християнської етики” не є обов’язковим для вивчення у школі:

“Саме заклад освіти приймає рішення щодо включення до освітньої програми одного з предметів: етика, культура добросусідства, – або іншого курсу морального спрямування. Або вивчення відповідних питань у рамках інтегрованих курсів, наприклад здоров’я, безпека та добробут. Предмет “Основи християнської етики”, про який так довго точиться дискусія, не може бути обов’язковим для вивчення”, – сказав Шкарлет.

Що думають франківці?

Думки франківців у коментарях розділилися, хтось вважає, що вивчення християнської етики є важливим:

“Уроки християнської етики потрібні. Саме на цих уроках діти вчаться людяності, добра, милосердя”,- Ганна Захарук написала.

“Уроки потрібні, ніхто нікого не заставляє в щось вірити чи не вірити, а для загального розвитку мають бути”,-зауважує Інна Лукашевич.

“Однозначно, повинна бути християнська етика, бо українське суспільство – це в переважній більшості християнське суспільство. На такі уроки дітей інших релігій ніколи не заставляли ходити! В мусульманських країнах не відміняють в школах мусульманських традицій тільки через те, що там вчаться кілька християн чи протестантів. Чому ж ніяк батьки не хочуть з гордістю промовляти “я – християнин” і вчити цьому своїх дітей?!”,- пише Mariana Tsymbala

“Обов’язково необхідно викладати цей предмет у школі! Адже якісне духовне-моральне виховання школярів – запорука щасливого майбутнього України! Цінності, які пропагує християнська мораль необхідні кожній людині, кожній нації та державі!”,- Анна Мензатюк

Однозначно, предмет “Основи християнської етики” повинен бути в школах!Не так важливо бути знавцем з математики чи хімії, як навчитись бути “Людиною”.Дітям потрібно закладати важливі життєві цінності ще змалку, щоб вони розрізняли, що є добре, а що є зле, навчились любити себе і ближнього”,- Victoria Hryniuk.

Проте, є франківці, які вважають, що вивчення християнської етики у школах не потрібне:

“Ніякої християнської етики! Це суперечить правам людини і Конституції України, щодо права вибору віросповідання”,- Lesia Herashchenko

“Ні, діти не повинні мати такий предмет у школі. Релігійне виховання – справа родини і церкви, а не загальноосвітніх шкіл”,- Віталій Пасенюк.

“Ні, діти не повинні мати в школі етику конкретної релігії, як і не повинні вивчати позицію конкретної партії окремим предметом.Хоч декому, звісно, дуже хотілося б мати якомога повніший контроль над свідомістю дітей, християнська етика – це не про освіту, а про апологетику”,- Остап Українець 

“Ні, бо у дітей (як і у дорослих) є право на релігійне самовизначення. Духовне виховання – то справа індивідуальна та сімейна”,-Alona Karavai