-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Голова Калуської районної ради назвав бюджет-2022 бюджетом жебракування

-Реклама-spot_img
spot_img

Про це йшлося на пленарному засіданні сесії Калуської районної ради, на якому депутати розглянули понад 20 питань.

Депутати внесли зміни і доповнення до районного бюджету Калуського району на 2021 рік, а відтак затвердили звіт за 9 місяців поточного року та ухвалили районний бюджет на 2022 рік. Прогнозований обсяг доходів бюджету Калуського району на 2022 рік визначено у сумі 1 млн 402,6 тис. гривень, з них міжбюджетні трансферти складають 1 млн 297,9 тис, що становить третину від потреби, інформують “Вікна” з посиланням на Калуську районну раду.

«Найвища державна влада і Верховна Рада належним чином не дала можливості нам забезпечити наповнення бюджету відповідно до потреб, які в нас сьогодні є. Коштів немає ні на вирішення соціально-економічних проблем, які маємо в районі, і навіть на утримання самого апарату ради. При потребі 4 млн 800 тис. гривень на сьогодні маємо субвенцію з державного бюджету 1 млн 297,9 тис., що є менше третини від потреби. Власні надходження від оренди майна, які наступного року прогнозовано становитимуть близько 200 тис. гривень, ситуацію не покращать», — зазначив голова райради Михайло Лаврів і назвав бюджет на наступний рік бюджетом жебракування.

Цифри бюджету є недостатніми для діяльності районної ради та здійснення депутатських повноважень депутатами районної ради, зауважив радник голови райради, депутат Віталій Крохта:

«Державний бюджет передав субвенцію 1 млн 297,9 тис. гривень. Ці кошти не дозволяють ні депутатському корпусу здійснювати свою діяльність, ні функціонувати апарату районної ради, ні утримувати приміщення в належному стані і т. д. Прийняття такого бюджету — це легалізація провалу реформи децентралізації на субрегіональному рівні».

«Ми отримали мандат від громади представляти громаду, ми маємо повноваження, але ми не маємо механізму реалізації своїх повноважень. Самоврядування буде тільки тоді, коли є право і спроможність. Вони поруч, вони невід’ємні. От право нам держава залишила, хоча вона вважає, що це є адмінреформа, а спроможність у нас забрала, тобто ресурсів для вчинення самоврядування для реалізації своїх прав не дала», — додав Володимир Іваницький­.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Петро Якимчук
Петро Якимчук
Журналіст, фрілансер. Інформаційний оглядач інтернет-ресурсу Правда іф. Закінчив економічний факультет ПНУ.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні