fbpx
1 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 20 Січня, 2020
Головна Влада Голови Прикарпатських ОТГ зустрілись із новообраними депутатами Верховної Ради (фоторепортаж)

Голови Прикарпатських ОТГ зустрілись із новообраними депутатами Верховної Ради (фоторепортаж)

Діалог між об’єднаними територіальними громадами та депутатами започаткував Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Голови прикарпатських ОТГ зустрілись з новообраними депутатами Верховної Ради України в округах Івано-Франківської області у Нижньовербізькій ОТГ.

«Організувавши таку зустріч на базі об’єднаної територіальної громади, Івано-Франківський Центр розвитку мав на меті ознайомити новообраних депутатів з станом впровадження реформи децентралізації на практичному прикладі однієї з громад, яка не має ані великого промислового потенціалу, ані інших особливих конкурентних переваг. Проте, ця громада демонструє стабільне зростання», – зазначає директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.

Загалом, він коротко зупинився на перевагах створення об’єднаної територіальної громади, серед яких отримання коштів державної підтримки для ОТГ та 60% ПДФО, отримання у розпорядження громад земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів тощо.

У свою чергу, радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Максим Чопей зупинився на кількості створених громад, яких станом на серпень у Івано-Франківській області є 37, а 30-ть з них вже перейшли на прямі міжбюджетні відносини. Лише в одному районі Івано-Франківської області не створено жодної ОТГ, тоді як в 11 районах близько 50% території покрито ОТГ. Він також акцентував увагу на державній підтримці ОТГ, зокрема на інфраструктурній субвенції. За його словами, дуже хорошим мотиватором для добровільного об’єднання громад був законопроєкт, яким зафіксували на 5 років інфраструктурну субвенцію для громад, що об’єднались добровільно. Але він так і залишився законопроектом.

«Адже добровільно об’єднані громади – це лідери, які ризикнули, згуртувались, сформували свої команди і отримали певні знання, досвід. Вони матимуть значно більше шансів на розвиток порівняно з тими, хто буде об’єднаний адміністративним шляхом», – говорить Максим Чопей.

Голови прикарпатських громад, насамперед підняли кілька бюджетних питань, зокрема, освітньої субвенції та питання нічного тарифу на електроенергію, а також питання формування нового адміністративно-територіального устрою.

«Сьогоднішня зустріч – це знайомство і озвучення очікувань обох сторін. Донести до новообраних депутатів хотілося багато, тому і говорили про різні речі – від нічного тарифу, до актуального для всіх питання ремонту доріг та відновлення інфраструктури. Тішить вже те, що новообрані депутати з самого початку йдуть на контакт», – зазначив голова Ланчинської ОТГ Володимир Попович.

Новообрані народні депутати також зазначили, що зустріч була практичною і корисною. Насамперед, для розуміння стану впровадження реформи та її перспектив, необхідних подальших рішень.

«Такі зустрічі корисні. Голови об’єднаних громад озвучують найбільші проблеми і пропонують шляхи їх вирішення. Реформу децентралізації необхідно продовжувати. Ми виробили спільну позицію з головами ОТГ, які є практиками реформи. Однозначно, реформу адмінтерустрою на базовому рівні необхідно завершувати, не може країна жити у двох вимірах. І наступні місцеві вибори, я переконаний, ми проведемо вже на новій територіальній основі в рівних для всіх умовах», – зазначив депутат Верховної Ради Едуард Прощук.

У свою чергу, інший новообраний депутат, Зіновій Андрійович, який лише зараз має скласти повноваження міського голови Надвірної, зазначив, що найважливішим тут є контакт з людьми, які несуть відповідальність за свої громади.

«Для мене важливо було сьогодні почути думку голів громад щодо принципів фінансової децентралізації та їх співвідношення з переданими повноваженнями. З власного досвіду знаю, що є багато невідповідностей у законодавстві, а сьогодні почув цьому підтвердження від своїх колег. Тож є над чим працювати, щоб громади не залишались сам на сам зі своїми проблемами, а отримували відповідні ресурси від держави», – розповів новообраний народний депутат Зіновій Андрійович.

1 коментар

1
Залишіть коментар

avatar
1 Список коментарів
0 Список відповідей
0 Підписники
 
Найпопулярніші коментарі
Гарячі коментарі без совісті і цензури
0 Коментар авторів
Студент Recent comment authors
  Підписатись  
Новизні Застрарілості Популярності
Сповіщення про
Студент
Гість
Студент

Збіговисько паразитів.

- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

ВАЖЛИВЕ!

У Калуші пропонують збудувати нову дорогу

0
Новий проєкт Генплану міста пропонує масштабне будівництво автодоріг. Зокрема, в ескізному проєкті Генплану є нова дорога, яка починається біля...
×

Вподобайте нас у Facebook