Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Головне – вірити в свою дитину: Прикарпатка розповіла, як це бути мамою «поспішайки»

-Реклама-spot_img
spot_img
В Україні щороку передчасно народжуються близько 20 тисяч малюків. “Поспішайкам”, як їх називають лікарі, допомагають вижити медики і батьківське піклування.
Результат пошуку зображень за запитом "недоношені діти"

Три роки тому в Україні батьки передчасно народжених діток вперше об’єдналися, що підтримувати один одного, ділитися досвідом. Координатор Асоціації батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки”Анна Ленів з Брошнів-Осади також виховує донечку, яка поспішила народитися.

Про виклики, які стоять перед батьками передчасно народжених дітей, підтримку інших родин та досвід виховання «поспішайки» Анна Ленів розповіла в розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо.

«Коли донечці було 10 місяців ми переїхали з Коростеня на батьківщину чоловіка в Брошнів-Осаду. Оскільки така дитина до 3 років потребує катамнестичного спостереження, я почала шукати в Івано-Франківську такий кабінет, проте його не було. В 2016 році лікарі зробили перше свято для таких діток в обласній філармонії. Після свята ми ще з однією мамою вирішили щось змінювати в Івано-Франківську, почали робити зустрічі з іншими мамами, об’єднувати команду. До речі нещодавно катамнестичний кабінет таки відкрили», – пригадує координаторка.

Зараз, каже Анна, в команді «Ранні пташки» є близько 200 мам, батьків, лікарів. Вони організовують теплі посиденьки, приходять в лікарню, підтримують мам своїми історіями, досвідом.

«З порожніми руками ніколи не йдемо, завжди купуємо чай, печиво за свої гроші. Зараз шукаємо когось, щоб зробив для нас буклети з інформацією для мам. Також маємо проект «Пакуночки допомоги» для малозабезпечених мам – передаємо їм одяг маленького розміру. Одна з мам Олександра Белясна, почала шити одяг для недоношених діток, адже такого розміру в магазинах не можна купити. Така ж проблема з підгузниками. Все починається від 2,5 кг, а з такою вагою наші дітки вже виписуються. При народженні вони важать 600-700 гр. Також важливо, щоб одяг не викликав алергію», – пояснює жінка.

- Advertisement -

Координаторка Асоціації каже, що підтримати мам психологічно – це їхнє першочергове завдання. Лікарі дають їхні контакти мамам, або самі запрошують їх до пологового. За словами Анни Ленів, кожна 10 дитина народжується передчасно (до 37 тижня), а  у двійнят показник передчасних пологів становить 50%.

«Ми говорили з однією мамою чому нас так мало в спільноті, якщо скільки дітей народжується передчасно? Бо їх лякає клеймо «недоношена» дитина і вони хочуть якнайшвидше про це забути. Тож ми розуміємо, як таким мамам потрібна підтримка», – переконана жінка.

Якщо ж говорити загалом про етапи, які проходять батьки передчасно народжених діток, то Анна Ленів виділяє три головні.

Перший етап – це брак інформації. Вся інформація, яка є в інтернеті  за словами жінки, це російські «мамські» форуми. Літератури практично немає, а якщо є то іноземна і потребує перекладу. Такі дітки потребують більше уваги в перший рік, але якщо мама свідомо підходить, то така дитинка буде здоровою.

Друге випробування, каже Ленів – це гроші. Виходжування передчасно народженого малюка дуже дороге. Жінка пригадує, що в неї страхування покрило 40 тисяч на ліки, окрім того за державний кошт давали якийсь спеціальний препарат.

«Звичайно що були і свої кошти. Десь 150 тисяч пішло на виходжування і це зважаючи, що у нас не було проблем, а якщо дитинка хвора, то це в рази дорожче. Тільки один катетер коштує 70 гривень, а його треба міняти раз в три дні. Не завжди в аптеці є доступні ліки, коли треба терміново. Тож якщо мама сама і родичі не можуть постійно приїздити – це біда», – пояснює Анна Ленів.

Третє випробування з яким стикаються жінки, які народжують передчасно – це не готовність стати мамою. Таким мамам потрібна психологічна підтримка і найкраще з цим може впоратися жінка, яка сама через це пройшла.

«Деколи мамі просто хочеться почути історію іншої мами у якої все добре закінчилося. Багато мам залишають таких діток, чи батько йде з сім’ї, часто родичі говорять: «ти молода, ти не розумієш, нащо тобі ті проблеми, ще раз народиш». Тому нам важливо зберегти сім’ю», – запевняє Ленів.

Анна каже, що донечка дуже змінила їхнє сімейне життя і укріпила шлюб. В перший рік її життя подружжя навчилося розуміти одне одного без слів і встигати за маленькою «поспішайкою».

«Ці дітки поспішили народитися і поспішають у всьому. Дуже пишаюся, адже вона вижила і надихає мене щодня. Я вже навіть почала забувати, що вона народилася передчасно. Взагалі не люблю слово «недоношена», бо це звучить образливо. Моя дитина не є якась особлива, але віриться що вона колись дасть про себе знати. Вона вже змінила мене, мій світогляд і моє життя», – ділиться жінка.

На завершення Анна Ленів радить батькам таких діток не закриватися, шукати підтримки і найголовніше – вірити у свою дитину.

«Ми завжди кажемо мамам фотографувати своїх діток, навіть коли вони в дротиках. Ці фотографії дуже цінні. Також просимо не плакати біля дітей, бо вони відчувають наші емоції. Звертайтеся до нас, ми завжди готові підтримати. Ми розуміємо один одного, маємо всі потрібні контакти», – закликає мама «поспішайки».

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні