На Прикарпатті з місцевих бюджетів на потреби Сил оборони спрямували понад два з половиною мільярди гривень, і це без урахування різних соціальних програм підтримки військовослужбовців та їхніх родин.
Про це пише Правда.іф з посиланням на Подробиці.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
На які потреби найбільше запитів від військових підрозділів? Та звідки беруть кошти? Розкаже Жанна Дутчак.
Бійці 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади схилили голови перед стелою пам’яті полеглих побратимів. На захисті країни “Едельвейси” з 2015-го… Їхнє військове формування створене одразу після початку російсько-української війни з постійним місцем дислокації – у Коломийській громаді на Прикарпатті.
Катерина Шашликова, військовослужбовиця 10-ї ОГШБ “Едельвейс”:
Десята окремо-штурмова бригада. Особливість їх – у веденні бойових дій в гірсько-лісистій місцевості. Наш військовослужбовець, де не може техніка, де не може зброя, військовослужбовець повинен могти.
Мар’їнка, Авдіївка, Попасна, Горлівка … Близько десятка населених пунктів, які боронили “Едельвейси” під час АТО й ООС. Вони – одними з перших – прийняли бій з окупантами після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Спершу – на Київщині, нині воюють з ворогом на Донецькому напрямку.
Катерина Шашликова, військовослужбовиця 10-ї ОГШБ “Едельвейс”:
Максимально потужно тримає ті позиції, не відходить за жодних обставин і жодних умов за будь-яку ціну. Ні кроку назад, і це дійсно так. Це потужна піхота.
Віктор Пекарський, заступник начальника штаба з мобілізаційної роботи 10 ОГШБ “Едельвейс”:
Північ Донецької області. Ворог намагається там постійно витиснути нас з наших позицій. Хлопці наші б’ються як леви, “Едельвейси” б’ються як леви.
І неабияку мотивацію дає підтримка з тилу – кажуть воїни. І вона не зменшується, навіть зараз, на третій рік повномасштабної війни.
Віктор Пекарський, заступник начальника штаба з мобілізаційної роботи 10-ї ОГШБ “Едельвейс”:
Підтримка місцевої Коломийської громади, і не тільки Коломийської. Ми відчуваємо цю підтримку. Відчуваємо допомогу і матеріальну, і моральну допомогу…
Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України:
Коломия – одна із тих громад, яка зразково показує приклад допомоги військовим. І балансуванні між потребами, які сьогодні поступають із частин соціальної інфраструктури, яка потрібна в громадах.
На Прикарпатті – понад шість десятків територіальних громад. І кожна регулярно виділяє частину свого доходу на підтримку війська – кажуть в асоціації міст. Так, Коломийська віддає близько тридцяти відсотків своїх бюджетних надходжень.
Богдан Станіславський, міський голова Коломиї:
З 22 року Коломийська громада витратила і витрачає кошти – більше триста мільйонів. Які є замовлення військових командирів, ми їх виконуємо. Зараз велика частина – це дрони.
На безпілотники лише цьогоріч Коломийська громада витратила майже вісімнадцять мільйонів. Невдовзі ще один тендер на два десятки “Мавіків”. Місто має програми підтримки щодо кожної військової частини, які дислокуються в їхньому районі. Крім того, допомагають і безпосередньо бійцям.
Богдан Станіславський, міський голова Коломиї:
Це і допомога військовим до 100 тисяч на лікування, і на амуніцію – до 15 тисяч. Поховання, пам’ятники – до сто тисяч.
За даними Асоціації міст, у бюджетах Прикарпатських громад цього року на потреби ЗСУ передбачено майже мільярд гривень. І більша частина з цих коштів на закупівлю дронів.
Дрони відіграють визначальну роль на лінії бойового зіткнення оскільки це і висока точність влучань, велика дальність дії й збереження життя військових. І економія коштів. Якщо умовно ФПВ-дрон коштує 500 доларів, то при влучанні в техніку вона себе окуповує в сотні разів. Нам допомагають із забезпеченням даного виду озброєння. Щира подяка Івано-Франківській, Коломийській, Долинській громадам.
Та як би тяжко не було, кажуть в громадах, вони й далі тримають такі самі темпи, як і в попередні роки.
Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України:
Викликом для будь-якої громади – це зберегти темп, які громади мали впродовж 22-23 років на допомогу військовим. Якщо говорити про цифри, вони балансуються на рівні минулого року, але згенерувати ці кошти зараз набагато складніше, ніж було в минулі роки.
Для цього громади суттєво скорочують фінансування або й взагалі відмовляються від багатьох інфраструктурних проєктів. Кажуть: після Перемоги все надолужать.