Їх згадує у своїх виступах кривавий російський диктатор. А в решти окупантів лише при одній думці про них починає відразу «пригорати».
10-а гірсько-штурмова бригада – на фронті про неї вже давно ходять легенди за їхню безстрашність та мужність. І за те, що вони завжди йдуть до кінця.
Едельвейси хоробро боронять нашу країну з перших днів війни. Брали участь у звільненні Київщини, а зараз виборюють перемогу в запеклих боях з ворогом на донецькому напрямку, пише Правда.іф з посиланням на Подробиці.
В чому її особливість та сила? Та чому її так бояться в кремлі?
Вони завжди виконують завдання на найбільш «гарячих» та небезпечних напрямках.
Десята гірсько-штурмова бригада веде бойові дії на найскладніших напрямках на наших рубіжах противником. Й ефективно веде бої, є гарні результати тієї роботи, яку виконує бригада, – розповідає боєць 10-ї ОГШБ з позивним Куба.
З неба – із землі б’ють російських окупантів, та міцно тримають рубежі, спершу – в АТО і ООС, а тепер в повномасштабній війні.
Зараз як то кажуть нас закидують мясом і це на жаль факт, але факт і те, що у них тільки дуже добре получається утилізовуватися під нашими снарядами і кулями, – розповідає боєць 10-ї ОГШБ з позивним Везунчик.
Вони «обілетили» на концерт Кобзона вже тисячі окупантів ….Та відправили на брухт гори ворожої техніки.. Похвалитися можу великою кількістю вбитих орків. Є у нас великі заслуги. Можу я похвастатися тим що міномет я зі своїм рахунком підпалили танк ворожий, що в принципі не реально зробити, – розповідає Куба.
Особливо хочу сьогодні відзначити воїнів 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади – за героїчну оборону на Бахмутському напрямку, – зазначав президент України Володимир Зеленський,
10-та окрема гірсько-штурмова бригада «Едельвейс»- одне із «молодих» військових формувань ЗСУ. Народжене самою війною – в 2015 році, з постійним місцем дислокації – на Прикарпатті.
Едельвейс це квітка , яка символізує гори. А наша бригада якраз спеціалізується на ведення бойових дій в гірській місцевості і акцент в її підготовці робиться якраз на цьому, – розповідає боєць 10-ї ОГШБ Везунчик.
Для мене це стало напевно головним рушійним фактором , що я вже вибрав 10 бригаду чисто через те, що вона була створена вже після початку війни, а це означає те, що там мали відлинути ці всі совкові методи, совкові принципи і всі ці стосунки між військовослужбовцями, розповідає боєць 10-ї ОГШБ. з позивним Сем.
Боєць з позивним Сем до військової служби готував себе ледь не з дитинства. Замість звичайної школи – обрав військовий ліцей . В 2020-му, щойно виповнилося 18, пішов у військкомат та підписав контракт зі ЗСУ. Підрозділ для служби хлопець обирав сам … На «десятку» , каже, його вибір впав не випадково:
Я розумів, що тут я зможу себе реалізувати. Основний кістяк моєї роти контрактники, з 2014-15 років. Люди які мали шалений бойовий досвід за спиною і я з ким би не говорив я від них набирався.
Боєць «Куба» – один із таких . В українській армії чоловік із 2015-го року. Свій шлях військовослужбовця почав зі строкової служби, далі – контракт, ротації в зоні АТО, демобілізація – і знову повернення в лави ЗСУ … З едельвейсами вже три роки.
“В мене старший брат він служив вже до того часу в десятій бригаді 109 батальйоні і він мене так загітував сюди. Я якось не вагаючись підписав контракт і прийшов саме в цей батальйон, де служив мій старший брат, – розповідає Куба, боєць 10-ї ОГШБ .
Шлях у «десятку» – в кожного бійця свій… Та випадкових людей у бригаді немає.