Вже 12 років у селищі Солотвин, що на Богородчанщині не можуть добудувати та здати в експлуатацію третій корпус школи-ліцею.
У приміщенні має знаходитись їдальня, актова зала, спортзал та бібліотека. Загалом роботи в ньому виконані на 98%. Однак, аби доробити все та здати корпус в експлуатацію, за попередніми розрахунками потрібно понад 11 мільйонів.
Директор школи Микола Гуменяк у розмові з кореспонденткою Бліц-Інфо розповідає, що минулого року в приміщенні, де має бути їдальня, вдалось облаштувати тільки вентиляцію.
“У 2006 році урочисто за участі президента відкрили першу чергу школи. Другу планували доробити та відкрити через рік, однак цього не трапилось і досі”, – бідкається директор школи.
За його словами, у не зданому корпусі дітям проводять уроки фізкультури, бо іншого спортзалу у школі немає. Водночас бібліотеку та їдальню свого часу перевели у приміщення з навчальними класами.
«Актовий зал ми почали використовувати тільки цієї весни, а спортзал – вже давно, адже у нас не було навіть стадіону. Ми самі домальовували та все доробляли. Готовність третього корпусу, другої черги – 98%. Здається, що залишилось доробити мізер, але завжди чиновники розводять руки, бо коштів немає», – зауважує керівник школи.
Микола Гуменяк пояснює, що перші два роки коли не подавали тепло у не завершений корпус – все покривалось пліснявою. Зараз ця проблема залишилась тільки там, де не зроблена вентиляція.
«Ми змушені подавати тепло у корпус, який не включений у площу закладу, бо все плісніє. Через це у нас йде перевитрата електроносіїв», – зазначає Гуменяк.
Директор школи розповідає, що у школі також є проблема з підвалом одного з корпусів у першій черзі. Коли падає дощ – його заливає повністю. Через це у корпусах грибок.
«Для школи придбали помпу, аби викачувати воду. Тож потрібно зробити водовідведення, однак – ці роботи не входять у другу чергу. Також треба доробити у школі пожежну сигналізацію. Вона готова на 80%», – каже директор.
За словами директора департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Володимира Рачкевича, аби здати корпус в експлуатацію у 2006 році потрібно було 4,5 млн, у 2016 – 7,8 млн, наразі мова йде про ще вищу суму – приблизно треба 11,5 млн.
«У 2016 році було проведено тендер та підписано договір на завершення всіх робіт. На сьогодні він є дійсним. Втім, того ж 2016 року підрядник використав тільки 657 тисяч гривень, зробивши витяжку з їдальні. Більше робіт не проводилось, бо не було грошей», – розповідає Рачкевич.
Посадовець пояснює, що у школі-ліцеї потрібно провести не так багато робіт. В основному – це внутрішньо-упоряджувальні будівельні роботи та внутрішні (електропостачання, сантехніка, пожежна сигналізація, вентиляція).
Наразі коштів в обласному бюджеті, аби завершити всі роботи у школі немає.