33 учнів Верхнянського ліцею Калуського району на Івано-Франківщині склали 11 годівничок, подарованих провідною сільськогосподарською компанією краю «Ґудвеллі Україна».
Як відбувався процес, а головне — з якою метою впроваджує провідна агрокомпанія краю проєкт «Добра годівничка», бачили «Вікна».
Попри щорічні грантові та соціальні проєкти, які реалізовує та підтримує агрокомпанія на теренах області, цьогоріч спробували нову спонтанну ідею.
«Пілотний проєкт «Добра годівничка» ми запустили на початку грудня на території Калуської та Верхнянської громад. Таким чином, хочемо подарувати 50 наборів з годівничками, півкілограмовим двомісячним запасом насіння (соняшник, кукурудза, пшениця. — Авт.) та інформацію щодо правильного годування пташок. Адже саме зараз та пора року, коли можна допомогти пернатим. І ми подумали, що годівнички мали б викликати дитячий азарт», — пояснив Назар Антоник, директор з розвитку та комунікацій ТзОВ «Ґудвеллі Україна».
У Верхнянському ліцеї працівники компанії допомагали складати та клеїти деталі дерев’яних годівничок 33 учням шостих-сьомих класів. Конструкції кріпили на дерева шкільного подвір’я, а також насипали корм. До речі, виробник годівничок — з Івано-Франківської області.
«Якщо буде попит на такі «перекуси» пташок, то кількість їх зросте у геометричній прогресії та розповсюдиться на інші громади, де ми працюємо. Також думатимемо, як поліпшити й зробити цікавішим цей проєкт, щоб діти були більше залучені та вчилися відповідальності у догляді за крилатими. До кожної годівнички даємо детальну інструкцію, чим і як годувати пташок, як часто це робити, щоб вони не розлінилися самі собі добувати їжу. Для мене особисто стало несподіванкою те, що пташкам не можна давати білого хліба, адже нас цього навчали з дитинства щодо голубів та лебедів», — зазначив Назар Антоник.
Серед тих, хто вправлявся з годівничкою, — і шестикласниця Вікторія Сеньковська. Дівчина розповідає, що досі не мала такого досвіду, а зараз і батьків долучить до допомоги птахам.
«Було дуже цікаво та круто, але виникали труднощі. Дощечка спочатку не приклеювалась і ми попросили допомоги, після чого у нас з однокласницею вийшла чудова годівничка. Приходячи до ліцею, в першу чергу буду перевіряти годівничку — чи не потрібно пташкам досипати їжі. Якщо зерно закінчиться, то принесу з дому. І тепер знатиму, що хлібом не можна їх годувати».
За словами директорки Верхнянського ліцею Світлани Прокопів, на уроках трудового навчання та у початкових класах діти з вчителями виготовляли й пластикові, і дерев’яні годівнички, а дехто приносив зроблені вдома. Відтепер педагогічний колектив та решта учнів будуть годувати пташок та спостерігати за ними ще більше.
«Ідея «Ґудвеллі Україна» нам дуже сподобалася. Учні з великою радістю складали годівнички, чіпляли їх на дерева та сипали корм. Тож продовжуватимемо прищеплювати любов до природи. Такі речі стимулюють дітей до доброго ставлення — як до людей, так і до тварин: стають щирішими, спостережливішими та обережнішими до всього навколо. А завдяки пташкам сад наповниться співом».
Світлана Прокопів зазначила, що в ліцеї часто практикують прогулянки у саду та уроки на природі. Щодо співпраці з «Гудвеллі Україна», то завжди готові до нових ініціатив. За допомогою агрокомпанії в ліцеї реалізували два проєкти з облаштування харчоблока. Торік тут змінювали обідню залу, а цього, перемігши у конкурсі грантів «Село мрії-2024», зробили ремонт та поміняли обладнання для кухарів.