З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну в приміщенні Калуської міської лікарні створили волонтерський пункт зі збору медикаментів.
Працівники медзакладу згадують, що першу допомогу приносили мешканці, хто скільки міг, куплені з аптеки, з чеками на різні суми від 1000 грн. Була гостра потреба у жарознижувальних препаратах, знеболювальних, кровоспинних.
Про це повідомляє Калуська міська рада.
Пізніше почала надходити допомога з-за кордону. У перші дні формували аптечки для наших бійців. Зараз медикаменти продовжують сортувати та відправляти на передову. Це Харків, Чернігів, Маріуполь, Суми…
Саме в Сумах сьогодні калуський хірург, один з працівників лікарні, на передовій рятує життя нашим захисникам.
Медикаменти, антисептики, засоби гігієни продовжують прямувати на території, де ведуться активні бойові дії, у госпіталі, лікарні, пологові будинки. Було вже більше 10 відправлень.
Частина медичних препаратів йде на лікування вимушено переміщених осіб. З 24 лютого в установі госпіталізували та пролікували 36 переселенців, з них 4 дітей. Амбулаторно – 68 осіб і 10 дітей. Заклад продовжує лікування хворих на коронавірусну інфекцію. Є такі випадки і серед вимушено переміщених.
Для безпеки пацієнтів та працівників зробили укриття. До 20 волонтерів, які відгукнулися через соцмережі, разом з працівниками та їхніми дітьми за тиждень вичистили підвальні приміщення, побілили, пофарбували, провели світло, інтернет, зробили санітарний вузол, місця для сидіння, операційної з перев’язочною, маніпуляційну, занесли ліжка, піддони – тобто повністю пристосували для використання на випадок надзвичайних ситуації.
Та і в самій лікарні відновили операційний блок, підвели кисень, поставили дизельний генератор.
Ще працівники лікарні випікають смачні пиріжки з яблуками, м’ясом, капустою. Роблять фірмові м’ясні тушонки та паштети. І все це передають тим, хто потребує.