-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Хто кращий та гірший серед прикарпатських нардепів у парламенті

-Реклама-spot_img
spot_img

29 серпня новообрані прикарпатські народні депутати склали присягу та приступили до роботи у Верховній Раді ІХ скликання. За майже два місяці своєї діяльності обранці з Івано-Франківщини розробили 44 законопроекти, внесли 17 поправок, підготували 63 депутатські запити та 15 разів виступали у засіданнях парламенту.

На позачергових виборах 2014 року прикарпатці обрали народних депутатів, які представлятимуть у парламенті високогірний регіон та відстоюватимуть інтереси своєї громади протягом наступних 5-ти років, пишуть Версії.

У Верховній Раді від Франківщини працює сім депутатів-мажоритарників:

- РЕКЛАМА-

Оксана Савчук, одномандатний виборчий округ №83 (Івано-Франківськ)

Ігор Фріс, одномандатний виборчий округ №84 (Тисменицький, Тлумацький та частина Галицького району).

Едуард Прощук, одномандатний виборчий округ №85 (Калуський, Рогатинський та частина Галицького району).

Олександр Матусевич, одномандатний виборчий округ №86 (Долинський, Рожнятівський та частина Богородчанського району)

Зіновій Андрійович, одномандатний виборчий округ №87(Надвірнянський район, частина Богородчанського, частина Коломийського районів).

Андрій Іванчук, одномандатний виборчий округ №88 (Городенківський район, частина Коломийського району)

Володимир Тимофійчук, одномандатний виборчий округ №89 (Верховинський, Косівський, Снятинський райони).

Показники відвідуваності

Для Верховної Ради України загалом, та для народних депутатів Прикарпаття зокрема, актуальною залишається тема відвідуваності. За даними електронної реєстрації серед прикарпатських депутатів-мажоритарників не пропустив жодного пленарного засідання лише один депутат – Володимир Тимофійчук. Активно відвідують парламентські засідання також Оксана Савчук, Ігор Фріс та Зіновій Андрійович – у них показник присутності під час голосувань понад 90%. Найбільшими “прогульниками” виявились Андрій Іванчук (74%) та Едуард Прощук (78%).

Дані письмової реєстрації суттєво не відрізняються. У трійці лідерів також Оксана Савчук, Ігор Фріс та Зіновій Андрійович з абсолютним показником 100%. Пасе задніх Едуард Прощук з результатом 85%.

Хто кращий та гірший серед прикарпатських нардепів у парламенті

Участь у голосуванні

Присутність під час голосувань – це показник участі народного депутата у голосуваннях протягом пленарних засідань Верховної Ради України. Цей показник відрізняється від показників письмової та електронної реєстрації тим, що виявляє реальну присутність депутата у сесійній залі. Втім, вагомим критерієм ефективної роботи обранців у парламенті є не стільки присутність під час голосувань, скільки безпосередня участь народного депутата у голосуваннях протягом пленарних засідань Верховної Ради України.

І тут знову лідирує представник Верховинщини, Косівщини та Снятинщини Володимир Тимофійчук. З 894 голосувань він натискав кнопки “так”, “ні” чи “утримався” 827 разів, а це 92,51%. Також досить активним був Зіновій Андрійович – у нього показник участі у голосуванні – 91,16%.

Лідером за рівнем нерішучості став Андрій Іванчук. Попри свою “номінальну” присутність у сесійній залі, він не голосував 497 разів, а це 55,59%. Також депутат від Коломийщини та Городенківщини найчастіше був відсутнім під час голосувань – його показник 29,42%. Загалом Іванчук голосував за парламентські ініціативи лише у 14,99% випадків. У загальному рейтингу участі у голосуванні він займає лише 409 місце серед 429 народних депутатів ІХ скликання.

Експерти таку пасивну позицію розцінюють як ухиляння від виконання депутатського обов’язку брати участь у розгляді законопроектів.

Хто кращий та гірший серед прикарпатських нардепів у парламенті

Депутатські запити

Одним із інструментів діяльності народного депутата є депутатські запити. Нардеп має право на сесії Верховної Ради України звернутися із запитом до Президента України, до органів Верховної Ради України, до Кабінету Міністрів України, до керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ та організацій із вимогою надати офіційну відповідь з питань, віднесених до їх компетенції.

Найбільше депутатських запитів надіслала Оксана Савчук – 20 запитів. Обраниця, зокрема, просила Прем’єра посприяти забезпеченню соціального захисту пільгових категорій населення сіл, які приєднуються до територіальних громад міст обласного значення, та долучитись до співфінансування будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська.

Також активно надсилав запити і Зіновій Андрійович. Серед іншого він просив уряд виділити фінансування на ремонт прикарпатських доріг (Надвірна-Бистриця, Гвізд-Молодків, Росільна-Надвірна) та завершення будівництва школи в селищі Битків.

За період роботи Верховної Ради ІХ скликання загалом прикарпатські мажоритарники подали 63 запити.

Жодного депутатського запиту не подавав лише Андрій Іванчук.

Хто кращий та гірший серед прикарпатських нардепів у парламенті

Законотворча діяльність

Законопроекти, подані народними депутатами України, є важливим механізмом відстеження політичної та професійної спрямованості парламентаря.

За 8 тижнів роботи нового парламенту прикарпатські депутати долучились до розробки 44 законопроектів, проте тільки один з них став чинним актом – “Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності”, співавтором якого був Ігор Фріс.

Лідерами за активністю законотворчої діяльності стали Ігор Фріс та Оксана Савчук – 16 та 13 законопроектів відповідно.

Найпасивнішими законотворцями стали Зіновій Андрійович та Володимир Тимофійчук – у них всього по 2 зареєстровані законопроекти.

Також депутати подали загалом 17 поправок до чинних законних актів та законопроектів.

Хто кращий та гірший серед прикарпатських нардепів у парламенті

Виступи депутатів

Одним з аспектів діяльності народного депутата є також участь в обговореннях питань порядку денного засідань Верховної Ради України. Проте серед всіх мажоритарників Прикарпаття свої ораторські здібності у стінах парламенту встигли продемонструвати лише двоє депутатів – Оксана Савчук та Ігор Фріс. Інші поки не наважувались записуватись на виступ.

Представниця Івано-Франківська 8 разів “брала слово” з місця та 1 раз – з трибуни. У своєму виступі, який стосувався ринку продажу землі, Оксана Савчук попросила, “щоби влада не виглядала такою, яка не чує український народ”. Вона закликала аграрний комітет не приймати жодних попередніх законопроектів до того моменту, поки не відбудуться парламентські слухання і не буде розроблена загальна концепція ринку землі в Україні.

Ігор Фріс 5 разів виступав з місця та 1 раз – з трибуни. Під час виступу з трибуни він закликав колег підтримати розроблений ним законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності. Зокрема проект закону стосувався припинення діяльності акредитованих суб’єктів, запровадження нотаріального посвідчення договорів відчуження корпоративних прав та впровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії державної реєстрації.

Хто кращий та гірший серед прикарпатських нардепів у парламенті

Підсумовуючи, можна відмітити, що депутати-мажоритарники від Прикарпаття демонструють високі показники відвідуваності (як під час письмової реєстрації, так і реальної), майже всі сумлінно голосують, проте не надто активні в законотворчому полі та налагодженні діалогу з урядом і представниками інших гілок влади. Загалом, найактивнішими законотворцями стали Оксана Савчук та Ігор Фріс. Вони ж – єдині, хто “брав слово” на засіданнях парламенту.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні