Проєкт з Коломиї представив сучасний арт на давню народну пісню. Створена сто років тому давня гуцульська гаївка у світлі подій 2022 року зазвучала по-новому – жорстока війна росії проти України знову оголила теми страждань українців, людського болю і сирітства.
«Гаївка (1922~2022)» – так символічно проект Hutsul Planet назвав свою пісенну прем’єру.
«Гаївку», датовану 1922 роком, засновник та керівник масштабного культурологічного проєкту з Коломиї Hutsul Planet Михайло Балух віднайшов у старому зошиті з гуцульським фольклором. Аранжування до давньої народної пісні створив разом зі Станіславом Фоміним, автором понад сотні саундтреків до голлівудських кінохітів.
«Гаївка» була записана у часі роботи над першим альбомом «Гуцулів» The Music Of The Mountains / Музика Гір, що став унікальним міжнародним проєктом, який творили понад 200 музикантів з України, Канади та США. «Гаївка» до збірки не увійшла, кілька років пролежала у шухляді.
“Відколи росія 24 лютого розпочала в Україні повномасштабну війну, мене не полишала думка, що наша гуцульська «Гаївка» – це як плач української землі, – каже засновник Hutsul Planet Михайло Балух. – Ми створили до пісні сучасний візуальний ряд. Ілюстрували моторошними кадрами із сьогодення України. «Гаївка (1922~2022)» символізує столітню боротьбу українців із москалями. Яка, у це свято вірить уся наша команда, скоро увінчається перемогою України”.