Оксана Рубаняк з Івано-Франківщини в 19 років добровільно пішла до війська у перші дні повномасштабного вторгнення. Півтора року прослужила в 72-й ОМБр на посаді старшого стрільця кулеметного взводу, була єдиною жінкою у кулеметному взводі бригади.
Зараз 21-річна “Ксена” є командиркою взводу ЗСУ в новому підрозділі.
У розмові з Костянтином і Владою Ліберовими Оксана Рубаняк розповіла, чому вважає, що мобілізація жінок — це хороша ідея.
Про це пише Правда.іф з посиланням на Ukrinform.
Військовослужбовиця аргументує доречність такої мобілізації тим, що жінка, на її думку, спроможна виконувати будь-яку “чоловічу” роботу:
“Навіть фізично слабкіші жінки можуть бути залученні до спеціальностей і посад, які не потребують фізичної сили: штаб, стройова, діловод, пілот ударних або розвідувальних дронів… Але бачимо з досвіду, що жінки можуть бути й штурмовиками, й піхотинцями. І у них це чудово виходить. Тому я, особисто, за мобілізацію жінок. Але в якому вигляді це має бути — це треба розглядати компетентним органам. Якщо є діти, то тут складніше, звісно, треба виховувати дітей. Тобто я за, але я за правильну і грамотну мобілізацію”, — каже Оксана Рубаняк.
Захисниця додає, що за два роки повномасштабної війни в Україні сильно змінилося ставлення до жінок у війську — як серед самих військових, так і серед цивільних українців:
“Раніше ставлення було інше, тому що не було прикладів. Зараз всі читають, всі бачать. Ми всі знайомі одні з одним і цивільні мають знайомих, які їм можуть розповісти про військових-дівчат. А в армії найголовніше, щоб тебе сприймав твій командир. Як тільки командир почне сприймати тебе як бойову одиницю — тебе автоматично будуть сприймати хлопці. Не завжди, все одно треба доводити, але це дуже важливий момент. Бо якщо не сприймає командир, він буде робити все, щоб тебе не було в зоні бойових дій або на лінії оборони. Тому свідомий, розумний командир — це розв’язання багатьох проблем”, — говорить Рубаняк.