Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Ібупрофен чи парацетамол: що краще вибрати

-Реклама-spot_img
spot_img

Парацетамол та ібупрофен https://liki.ua/shop/brands/ibuprofen-5091 є одними з найпопулярніших знеболювальних та жарознижувальних препаратів. Проте не варто вважати, що вони є цілком ідентичними. Обидва засоби мають свої особливості та рекомендації щодо використання. В чому різниця між парацетамолом та ібупрофеном — розповідаємо далі.

Чим відрізняються парацетамол та ібупрофен

Парацетамол та ібупрофен мають жарознижувальну, знеболювальну та протизапальну дію. Проте діють вони за різними механізмами й мають різну ефективність.

Парацетамол

Парацетамол — це антипіретик (жарознижувальний препарат) та анальгетик (знеболюваний препарат), який впливає на нервову систему людини, блокуючи хімічні сигнали в мозку, що відповідають за відчуття болю. Приймати препарат рекомендується за наявності:

- Advertisement -
  • больового синдрому — головного болю, мігрені, ревматичного болю, у спині, періодичному болю у жінок, у м’язах, зубному болю, невралгії;
  • простуди та грипу — парацетамол полегшує такі симптоми, як ломота в тілі, головний біль, гарячка. 

Парацетамол починає діяти приблизно через пів години після приймання. Його небезпечно вживати з алкоголем. Також він протипоказаний людям, у яких є проблеми із печінкою та тяжкі порушення нирок.

Ібупрофен

Ібупрофен — це нестероїдний протизапальний препарат. Його механізм дії полягає в тому, що він зменшує кількість гормонів, які спричиняють появу болю та набряків. Ібупрофен призначений для усунення:

  • головного болю;
  • зубного болю;
  • болю в спині;
  • болю через менструації;
  • ревматичного болю;
  • перших симптомів грипу й застуди.

Ібупрофен не рекомендується вживати натщесерце та забороняється приймати довше ніж 10 днів (для дорослих) та 3 дні (для дітей віком до 18 років). Щоб уникнути ускладнень, особливо за наявності хронічних захворювань, перед прийманням ібупрофену потрібно проконсультуватися з лікарем.

Яка різниця між парацетамолом та ібупрофеном

Ібупрофен вважається сильнішим препаратом, ніж парацетамол, особливо при зубному болю та болю під час критичних днів. Він довше діє — приблизно 6 годин. Парацетамол же більш ефективний при головному болю та болю у животі. Також, на відміну від ібупрофену, він дозволений вагітним.

Щоб підібрати препарат, який буде максимально ефективним та безпечним, варто довірити цю справу лікарю. А знайти та забронювати ібупрофен чи інші ліки в найближчій аптеці можна за допомогою сервісу Liki.ua.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні