-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Ідея хороша, але хибна, – мер Калуша про погашення боргів перед “Карпатнафтохімом”

-Реклама-spot_img
spot_img

Міський голова Калуша Андрій Найда пояснив, чому рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій про те, що калуська влада має негайно погасити борги перед “Карпатнафтохімом”, а також підвищити тарифи для промисловості.

Про це він розповів ввечері 1 лютого під час прямого включення у facebook.

За словами Найди, комісія відбулася 31 січня. Так, в протоколі комісії йдеться про те, що влада Калуша має негайно погасити борги перед “Карпатнафтохімом”. Окрім того, треба підняти тарифи на водовідведення для промислових підприємств.

Найда запевняє, що Калуська міська рада не має повноважень піднімати тариф для підприємств, бо вони мають договори з “Карпатнафтохімом”. А очисні споруди знаходяться на балансі того ж “Карпатнафтохіму”, а не міськради. І саме вони мають це робити, якщо це законно.

“Але чи воно вирішить ситуацію? Однозначно ні. Тому що доля фекально-господарських стоків і промислових підприємств у порівнянні з містом – це є 1-2%, не більше. Воно ролі не зіграє, навіть якщо у 20-30 разів підіймуть тариф на водовідведення для промислових підприємств. Але це приведе до зупинки підприємств, бо не зможуть виплачувати послуги. Воно ролі не зіграє. Це хибний шлях”, – каже Найда.

Він додав, що неодноразово запрошував керівництво області, аби вони подивилися на очисні споруди та зрозуміли, що неможливо розмежувати стоки.

- РЕКЛАМА-

Найда наголосив, що погашення боргів перед “Карпатнафтохімом” хороша ідея, але хибна.

“Ідея ніби добра, питань немає. Один із заступників голови ОВА вічно її розказує. Це є хороша ідея, але вона нереалізована. Давайте розкажу чому. По наших боргах – “Калуська енергетична компанія винна “Карпатнафтохіму” 21 млн 915 тис гривень. Ну, ми підписали договір про реструктуризацію до 2025. Вісім мільйонів було заплачено ще минулого грудня. І він буде виплачений”, – зазначив він.

Далі Найда перерахував всі борги і додав, що загалом це 416 млн гривень. Напротивагу цим цифрам мер Калуша заявив, що Калушу винні 518 млн.

“Нам винні 518 млн гривень. Тобто, якщо ми винні 416 млн, то нам винні 518 млн. Тобто, якщо нам всі повернуть, а левова частка боргу – це держава, ми з усім розрахуємося, усім віддамо і буде усім добре. Ну, це нереально. Нема тих коштів. Ні в держави, ні в нас. Щоб ми по колу це запустили й повернули кошти. То ж цей напрямок хибний. Це просто замилювання очей”, – підкреслив Найда.

Мер Калуша вважає, що це питання треба виносити на державний рівень та не перекладати проблему на місцеву владу.

Зазначимо, як повідомляє видання Вікна, з кінця грудня 2023 року основою загрозою для калуської громади є припинення електропостачання об’єктів ТОВ “Карпатнафтохім”, зокрема, очисних споруд у Калуші. Об’єкти підприємства тимчасово отримують електроенергію від Калуської ТЕЦ. Однак, як повідомляла влада, це джерело — не надійне, відтак у будь-який момент можу бути припинене водопостачання, водовідведення і централізоване теплопостачання калушан. Калуська влада кілька разів зверталася до обласної влади щодо розгляду питання електропостачання об’єктів ТОВ “Карпатнафтохім”, на регіональній комісії ТЕБ і НС, однак відгуку не отримала.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні