-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

“Інженерія відновлювальної енергетики”: у франківському виші навчають професії майбутнього

-Реклама-spot_img
spot_img

Через кілька місяців розпочнеться вступна кампанія 2024р. у виші Прикарпаття. Кожен абітурієнт обиратиме ту освітню програму чи спеціальність, котра не тільки сприятиме розвитку здібностей і вподобань, але й в майбутньому гарантуватиме фінансову незалежність.

Однією із найбільш перспективних наразі вважається професія, пов’язана з відновлюваною енергетикою. До прикладу, сонячна енергетика дає змогу не лише економити на рахунках від централізованого постачальника, але і зберігати довкілля.

Вже чотири роки в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу працює надзвичайно цікава освітня програма “Інженерія відновлювальної енергетики”. Про її переваги і перспективи розповідає Правді.іф доцент кафедри “Інформаційно-вимірювальних технологій”( раніше відома як кафедра “Енергетичного менеджменту та технічної діагностики“), інституту інформаційних технологій Яворський Андрій.

"Інженерія відновлювальної енергетики": у франківському виші навчають професії майбутнього

За його словами, новостворена освітня програма “Інженерія відновлювальної енергетики” побудована на основі кращих програм технологічних університетів ЄС. Аналогів за наповненням і забезпеченням дана навчальна програма на теренах України не має. В університетах технологічного спрямування (які зорієнтовані на реальний сектор економіки) понад 60% навчання присвячується саме практиці.

- РЕКЛАМА-

Міжнародна підтримка

Ця програма започаткована і підтримується завдяки проекту “Енергетична безпека” від  агентства США з міжнародного розвитку USAID.

USAID має великі лінії допомоги для України загалом. Але у плані енергетичної освіти ІФНТУНГ чи не єдиний навчальний заклад держави, який потрапив у їхній проект.

“Одна з найбільших проблем вищої освіти України – недостатнє фінансування програм сучасного технічного забезпечення. USAID таку можливість нам надав. На першому етапі отримали обладнання для створення сучасних навчальних лабораторій, таких, на яких навчаються студенти  в університетах ЄС. Другий етап допомоги дозволив організувати базу виробничої практики. Це дало змогу створити навчально-виробничу лабораторію, де навчають монтажу, налаштуванню та експлуатації сонячних електростанцій.

Мали міжнародні проекти не лише від Сполучених Штатів, а і від Європейського Союзу (зокрема, в рамках програми “TEMPUS”).  Без міжнародних проектів, грантів і допомоги отримати наразі якісну технічну освіту в плані забезпечення надзвичайно важко”, – стверджує викладач.

Популяризація новітньої навчальної програми

Популяризували спочатку дану програму у науковому містечку “Нова енергія” в університеті, оскільки відвідувало його багато школярів, потенційних абітурієнтів. Також на сьогодні кафедру, як чудове місце для популяризації технологій відновлюваної енергетики, відвідують різні навчальні заклади ( зокрема ФТЛ).

“Постійно запрошуємо до нас на екскурсії ліцеїстів з навчальних освітніх закладів та закладів професійно-технічної освіти  не лише міста , але й області”.

Перспективи роботи

Галузь відновлюваної енергетики, за думкою науковця, буде розвиватись з багатьох причин:

1. про неї заговорили, як про дійсно потрібну річ під час ударів по критичній інфраструктурі;

2. зараз почався свого роду бум будівництва сонячних електростанцій для власного споживання, оскільки вартість електроенергії лише дорожчає, і цей попит буде зростати. Тому є потреба у проектувальниках, монтажниках і  сервіс-інженерах такого обладнання;

3. перспективи працевлаштування: проектування, робота з клієнтами, сервісна підтримка, участь у проектах (щось середнє між бізнесом і технічною сферою).

Переваги навчання:

  • Дуже хороше технічне забезпечення (тільки одних сонячних електростанцій різного типу для навчання студентів є п’ять), ґрунтовні теоретичні знання та практичні навички;
  • Умови навчання (студенти навчаються у просторих і світлих аудиторіях, які обладнані усіма необхідними мультимедійними засобами навчання. В аудиторіях забезпечено швидкий доступ до мережі Інтернет. Також тут завжди тепло (навчальні приміщення утеплені та обладнані системою індивідуального опалення) і наявне свіже повітря (за допомогою децентралізованої системи вентиляції);
  •  Приділяється увага не тільки технічному навчанню, але й саморозвитку.

Для саморозвитку важливим є тривале вивчення англійської мови. Також є спеціальна дисципліна, на якій студенти навчаються, як “продати себе на ринку праці” (написати резюме, як подавати себе на співбесіді тощо). Шукаємо постійні можливості для стажування за кордоном”, –  запевняє доцент кафедри.

Яворський Андрій розповідає також, що за освітньою програмою “Інженерія відновлювальної енергетики” використовують наукове містечко “Нова Енергія” як місце соціальної практики для студентів. Здобувачі вищої освіти мають можливість спробувати себе у ролі тренерів та екскурсоводів. Все відбувається на платній основі. Така практика впливає на їхній особистісний розвиток, тобто долають боязнь виступів для аудиторії, спілкування з нею.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні