В Івано-Франківську 8 листопада відбулася всеукраїнська премʼєра художнього фільму «Буча». Стрічка створена на реальних подіях, що відбувалися під час російської окупації.
На заході були присутні актори та команда фільму, пише Репортер.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Сюжет стрічки побудований на історії Костянтина Гудаускаса з Казахстану, який врятував понад 200 мирних жителів Бучі. Серед врятованих був і відомий український композитор Ігор Поклад з родиною. Автори кажуть, що намагались зберегти автентику подій не тільки через реальні історії у фільмі, а й через антураж, тому, наприклад, частину про родину Поклада знімали у будинку композитора.
За словами режисера Станіслава Тіунова, кіномистецтво має виняткову силу в боротьбі з дезінформацією та неправдою. Мета фільму «Буча» — розповісти світові правду про події, що відбувалися в Київській області під час окупації.
За пів року до початку роботи над «Бучею» я займався волонтерством і зрозумів, що це має масштабуватись у щось більш глобальне, – каже режисер. – І якраз у цей час тему злочинів росіян в Бучі почав розвивати Олександр Щур — сценарист і продюсер, мій партнер з цього проєкту. Він побачив інтерв’ю Костянтина Гудаускаса і, вражений його історією, почав переписуватись із ним. Так сценарій почав народжуватись. Паралельно ми почали готуватися до фільмування. Сценарист Олександр Щур зустрічався з усіма прототипами персонажів кінострічки. І всі історії є реальними.
Фільм обережно веде глядача через відомі всім важкі події, прагнучи уникнути ретравматизуючих сцен.
Для цього на знімальному майданчику були присутні психологи. Також у зйомках команді допомагало Головне управління розвідки, консультуючи знімальну групу, надаючи матеріали та військову техніку.
Головний актор кінострічки «Буча» В’ячеслав Довженко поділився, що вживатися у роль йому було доволі складно. Адже знімання відбувалося відразу після деокупації Київської області у місцях, де вбивали людей та знущалися з них.
Будь-яку роль важко втілювати, а в плані відповідальності тим паче, – каже В’ячеслав Довженко. – Ми приступили до картини фактично зразу після деокупації. Ми об’їздили зруйновані місця, розбомблені танками. Тоді ще не всі люди, яких вбили, були ідентифіковані. Тому це було важко емоційно. Деякі сцени було важко знімати просто через людський фактор. Я відходив нібито на перекур зі знімального майданчику, аби просто поплакати у кутку.
Серед глядачів в залі був присутній й народний депутат і стронгмен Василь Вірастюк.
Цей фільм однозначно для того, щоб його побачити, особливо для глядачів на заході України, – каже Василь Вірастюк. – Адже, якщо відверто, то я вважаю, що люди тут трішки розслабились. І цей фільм – це такий собі лакмусовий папірець для моїх земляків: як вони відчувають війну. Ми, наприклад, постійно їздимо на передову і бачимо, що там відбувається. А зі звичайних українців мало хто це бачить. Саме тому я хочу нагадати для всіх, що війна триває, і ми маємо кожен робити щось зі свого боку, щоб наближати нашу перемогу.
Головну роль у фільмі виконав відомий польський актор театру і кіно Цезарій Лукашевич. Також ролі у стрічці зіграли В’ячеслав Довженко, Артемій Єгоров, Сергій Стрельников, Олександр Печериця, Анастасія Нестеренко, Никон Федотов, Сергій Сміян, Тетяна Вашневська та інші.
Фільм «Буча» був знятий без залучення державного фінансування, лише на пожертви та приватні кошти небайдужих людей з України, Польщі, Канади та США.
Музику до фільму написав азербайджанський композитор і продюсер, переможець «Євробачення» Іса Меліков. Автором офіційного саундтреку «Квітень» став український музикант Роман Бахарєв і гурт BAH.ROMA.
Нагадаємо, світова прем’єра фільму відбулася на Варшавському кінофестивалі, де «Буча» посіла друге місце за глядацькими симпатіями.
Фільм уже в прокаті усіх кінотеатрів Івано-Франківська.