Серед іншого, депутати розглянули питання «про стан фінансового забезпечення потреб препаратами інсуліну для лікування людей, які хворіють на цукровий діабет», інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Стовбан розповів, що коштів з державної субвенції минулого року надійшло не достатньо.
«Ми добились того, що забезпеченість інсуліном була до середини жовтня. Далі ми сконцентрували понад 20 мільйонів гривень, аби прикарпатці мали інсулін безперебійно. Вже цього року ми розкинули в райони медичну субвенцію в сумі понад 25 мільйонів та проінформували, що їм не вистачатиме коштів на інсулін», – зазначив Стовбан.
За словами експерта з ендокринології департаменту охорони здоров’я ОДА Оксани Марусин, наразі на Прикарпатті інсулін отримують 5 545 дорослих та 330 дітей.
«Цього року виділено 26,5 мільйонів медичної субвенції на придбання інсуліну. Це приблизно 75% від поданої розрахункової потреби, хоча у МОЗ стверджують, що цих коштів повинно вистачити, аби забезпечити 83% хворих. Втім, розрахунок здійснювався станом на 1 липня 2018 року, тож вони не врахували, що кількість хворих збільшується, переводяться хворі з таблетованої форми та зростають ціни на інсулін», – зауважила посадовиця.
Марусин акцентує, що наразі є дефіцит коштів у 10 мільйонів. Оскільки в січні кошти поступили пізно і утворилась заборгованість, ендокринологи виписували рецепти тільки та місяць, хоча повинні на два – три.
Сума на виписані рецепти перевищує виділені кошти на лютий у Верховинському, Долинському, Рожнятівському, Калуській лікарні, центрі ПМСД та Івано-Франківську.
В той же час директор департаменту фінансів ОДА Ірина Мацькевич додала, що інші області спрямовують додаткові кошти на закупівлю інсуліну, водночас на Прикарпатті кошти з перевиконання бюджету йдуть на виплату заборгованості із заробітної плати.