12 C
Ivano-Frankivsk
Середа, 27 Травня, 2020
Головна FB Івано-Франківщина готується до ювілею Василя Стефаника

Івано-Франківщина готується до ювілею Василя Стефаника

У музеї-садибі новеліста-класика Василя Стефаника в селі Русів Снятинського району цими днями було людно. Завітали правнуки письменника – львів’яни Василь та Олеся Стефаники. Навідалися гості з Івано-Франківська – перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, заступник голови ОДА Роман Маланій, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, ректор Прикарпатського національного університету ім. Стефаника Ігор Цепенда. Разом із районним керівництвом, сільською владою, музеєзнавцями та науковцями обговорили заходи щодо відзначення 150-річчя від народження співця Покуття.

На передньому плані – Ігор Цепенда, Богдан Юрчук та Василь Гладій (зліва направо)

Ювілей Василя Стефаника у травні 2021 року відзначатимуть на державному рівні. Цей історико-культурний об’єкт, заснований ще 1941 року, потребує значних інвестувань на комплекс заходів, зокрема заміну підвалин будинку письменника, ремонтні та оздоблювальні роботи. На ремонтно-реставраційні роботи та благоустрій садиби-музею письменника з обласного бюджету виділено мільйон гривень, пише Голос України.

Олеся Стефаник, директор Центрального державного історичного архіву міста Львова, висловила своє бачення розвитку музею, збагачення його експозиції. Свої пропозиції подали й інші учасники дискусії. 

Відзначення 140-річного ювілею Василя Стефаника.

Технічно модернізують та оновлять експозиції і в літературно-меморіальному музеї Василя Стефаника. За кошти із районного бюджету мають здійснити благоустрій біля пам’ятника та родинного поховання письменника. 

Голова Снятинської районної ради Іван Угрин представив архівні документи про відзначення 100-ліття Василя Стефаника, яке тоді відбулося на найвищому державному рівні. Тож і до 150-річного ювілею треба підготуватися належно. 

Залишіть коментар

avatar
  Підписка  
Сповіщення про
- РЕКЛАМА -
  • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
  • цитадель
  • Купити квартиру Івано-Франківськ
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!

У Франківську з автомобіля випав вантаж, рух транспорту ускладнено: фотофакт

У Франківську з автомобіля випав вантаж, рух транспорту ускладнено: фотофакт

0
Сьогодні, 27 травня, в Івано-Франківську трапилася дорожньо-транспортна пригода. На перехресті вулиць Івасюка-Івана-Павла, 2, неподалік ТЦ "Епіцентр" з автомобіля випав...