Одним з видiв протиправної дiяльностi є використання порушниками для перетину держрубежу системи «Шлях» з метою подальшого неповернення на територiю України.
Проведений прикордонною службою аналiз виїзду водiїв транспортних засобiв суб’єктiв господарювання, якi мають лiцензiю на право провадження господарської дiяльностi з мiжнародних перевезень, вказує на деякi правопорушення, повiдомляють у Державнiй прикордоннiй службi.
Зокрема, 1,5% осiб, якi виїжджали з України у сiчнi-лютому цього року за системою «Шлях», вчасно не повернулися в країну у визначений термiн 60 дiб, що встановлений Правилами перетину кордону для такої категорiї осiб.
Такий характер правопорушень спостерiгається у перевiзникiв майже зi всiх регiонiв України, але найбiльше – з Тернопiльської, Закарпатської, Iвано-Франкiвської, Рiвненської та Львiвської областей.
При цьому бiльшiсть зловживань вiдмiчаються з боку ФОПiв, яким, як i великим пiдприємствам-перевiзникам, надана можливiсть внесення осiб до системи «Шлях».
Великi пiдприємства бiльше пiклуються про свою репутацiю, натомiсть окремi ФОПи зловживають наданими можливостями i за грошову винагороду, орiєнтовно вiд 3 до 7 тис. доларiв США, пропонують свої послуги iз внесення даних про осiб до системи. В окремих випадках створюється нове пiдприємство для здiйснення протиправної дiяльностi.
З огляду на такi порушення Держприкордонслужба посилила заходи, спрямованi на встановлення законних пiдстав для перетинання державного кордону особами, якi внесенi до системи «Шлях».