11 C
Ivano-Frankivsk
Середа, 27 Травня, 2020
Головна FB Івано-Франківськ може долучитися до міжнародного проекту із переробки сміття: фото

Івано-Франківськ може долучитися до міжнародного проекту із переробки сміття: фото

В Івано-Франківську відібрали зразки відходів для міжнародного проєкту з переробки сміття

Перед науковцями трьох престижних університетів – Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Технічного університету Клуж-Напока (Університетський центр в Байа-Маре), Технічного університету в Кошице, стоїть надважливе завдання – підвищити енергоефективність у транскордонному регіоні шляхом термічної обробки твердих побутових відходів (ТПВ).

Науковці переконані, що сміття – це ресурс, який можна перетворити з екологічної проблеми на джерело енергії, але для цього потрібні зусилля. Тож над вирішенням поставленого завдання фахівці почали працювати з листопада 2019 року, саме тоді стартував проєкт «Відновлення енергії з твердих побутових відходів з використанням технологій теплового перетворення в транскордонному регіоні (EnyMSW)».

Зараз члени проєктної групи від ІФНТУНГ активно працюють над відбором проб ТПВ для здійснення аналізу термічної обробки. Так, протягом декількох днів експерти уже відібрали 5 проб відходів по 10 кг кожна. Відбір матеріалу для лабораторного дослідження здійснювався зі свіжих відходів, перевантажених з ущільнювача на поверхню сміттєзвалища. Відходи сортувалися за наступними категоріями: папір та картон, ПЕТ, ПЕ, ПВХ, ПП, ПС, інші пластмаси, скло, сталь, чавун, алюміній, дерево, текстиль, біовідходи тощо. Сортування кожного виду матеріалу проводилось у чисті мішки з відповідним написом: «Папір», «Текстиль», «Садові обрізки», «Пластик», «Харчові відходи», «Шкіра і гума», «Інше». В результаті, фахівцями відібрано 5 зразків твердих відходів по 6 кг, з яких по 5 кг з кожної проби будуть транспортовані в Байа-Маре для термічної обробки. Там експерименти будуть проводитись у відповідній лабораторії, яка обладнана маломасштабною системою термічної обробки твердих побутових відходів. Також, по 1 кг з кожної проби залишиться в ІФНТУНГ для проведення хімічного аналізу за показниками рН, вологості та вмісту органічного/неорганічного вуглецю та важких металів: Cu, Pb, Zn, Ni, Cd, Co, Cr, Mn, K тощо.

Загалом, проєкт EnyMSW передбачає, що в довготривалій перспективі застосовування термічної обробки до твердих побутових відходів приведе до ліквідації звалищ та підвищення енергоефективності.

Нагадаємо, що проєкт EnyMSW стартував 1 листопада цього року та фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (HUSKROUA) 2014-2020.

Залишіть коментар

avatar
  Підписка  
Сповіщення про
- РЕКЛАМА -
  • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
  • Купити квартиру Івано-Франківськ
  • цитадель
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!