Військовослужбовці, які зареєстровані на території Івано-Франківської МТГ можуть отримати виплату за 12-ма пунктами: на реабілітацію, на амуніцію, на лікування після поранення та інше.
Про це повідомляє Руслан Марцінків, передає Правда.іф
Найпопулярнішими виплатами залишаються: допомога на амуніцію, а це – 50 тисяч гривень, якщо боєць перебуває безпосередньо в зоні бойових дій. І це, наразі, найбільша сума допомоги цієї категорії, яку дає громада серед усіх міст в Україні. За словами міського голови Руслана Марцінківа, підтримка захисників залишається пріоритетним питанням у Івано-Франківську.
«Зараз найважливіше – це допомагати нашим військовим. Тому Івано-Франківськ прийняв рішення усім військовим, які беруть участь у бойових діях, виплатити 50 тисяч гривень. І тим, хто мобілізований і зараз навчається або не є зараз на передовій – по 20 тисяч гривень. Перебуваючи під Гуляйполем, говорячи з нашими військовими, – це була їх ініціатива, щоби місто також допомогло військовим. Тому що та допомога, яка надається на бригади чи на батальйони, не завжди доходить до бійця. Кожен боєць отримує кошти і може вирішити зі своїми побратимами, на що краще витратити. Чи, власне, на амуніцію, або щось купити для свого відділення, або для свого взводу, скинувши з тих коштів», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Капітан Володимир Панас прийшов до ЦНАПу писати заяву на виплати на спорядження та до Дня народження дитини. Каже, перелік документів не складний. З ними можна ознайомитися в Інтернеті та легко зібрати. Потрібен паспорт, ідентифікаційний код та документи з військової частини.
«Така підтримка важлива, тому що багато речей потрібно закупити. Я дізнався про ці виплати в мережі інтернет, там було детально описано, що потрібно для виплати і куди треба звертатися. Довідку про участь у бойових діях легко отримати – звертайтеся у відділ кадрів своєї військової частини для її отримання, вона досить швидко робиться, проблем з цим немає», – каже військовослужбовець Володимир Панас.
46-річний Богдан Постолян хоче у Центрі надання адміністративних послуг оформити виплату на реабілітацію. А це 10 тисяч гривень. На спорядження захисник вже отримав кошти. Каже, така допомога для військовослужбовця від громади дуже вагома.
«Військовим дуже потрібні ці гроші, тому що держава наша нічого не забезпечує. А на фронті ще більше треба грошей. Найбільше хлопці витрачають на спорядження, на форму. Якщо він піхотинець, так як я, то форма на 2-3 дні і її можна викидати. Екіпірування, бронежилети, каски – це все ми купували за свої гроші з початку війни. Я ходив в «Дім Воїна», мені дали довідку, що я маю право отримати ці 10 тисяч», – каже військовослужбовець Богдан Постолян.
Від початку року, за даними ЦНАПу, найбільше подали заяв на амуніцію. Однією з популярних виплат для військових є також на реабілітацію фізичну або психологічну. Також, каже директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель, наші захисники все частіше подають документи на виплату за поранення.
«Найпопулярнішими послугами для наших захисників і захисниць України є послуги щодо оформлення виплати на амуніцію. Станом на сьогоднішній день від початку року вже оформлено таких допомог 3575. Частина цих допомог вже оплачена, частина допомог в процесі фінансування. Також один з таких популярних напрямків одноразової матеріальної допомоги з міського бюджету – це допомога на реабілітацію. Станом на сьогодні від початку року вже подано таких 717 заяв, і вони теж в процесі опрацювання, частині по них вже прийняті позитивні рішення. Також важлива допомога з міського бюджету – це є допомога в зв’язку з пораненням, контузією та каліцтвом. Таких заяв було подано 209 нашими захисниками та захисницями України», – розповів директор Департаменту адміністративних послуг Богдан Питель.
До слова, з переліком усіх виплат та необхідних документів для їх оформлення можна ознайомитися в Інтернеті або безпосередньо у комунальному закладі «Дім воїна». Там же можна отримати довідку про необхідність проходження психологічної реабілітації.