В Україні в розпалі жнива. Аграрії всіх областей збирають ранні зернові. Як повідомляють в Мінагрополітики, найбільше полів обмолотили фермери Миколаївської, Одеської та Дніпропетровської областей. А щодо урожайності лідирує Івано-Франківщина.
Про це пише Правда.іф з посиланням на Подробиці.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Як прикарпатські фермери змогли досягнути таких результатів? І яка ситуація з урожайністю інших культур? Жанна Дутчак дізнавалася.
У прикарпатських аграріїв – гаряча пора. На полі в селі Грушка комбайнери жнивують озимий ріпак. Обмолотили понад тисячу гектарів.
Врожай здається б і не поганий, але не те на що ми сподівалися. От подивіться, маленька маса… Дуже маленьке зерно через посуху. Коли цвів ріпак, була велика посуха.
Відсутність опадів у квітні-травні – негативно вплинула на врожайність олійних рослин – розповідають фермери. Подекуди втрати – понад пів тонни на гектарі.
На цьому агропідприємстві обробляють більше як шість тисяч гектарів. Окрім ріпака, вирощують і озиму пшеницю, ячмінь, сою та кукурудзу. Кажуть: цьогоріч комбайни в поле вивели на два тижні раніше, ніж зазвичай.
Ігор Гордійчук, заступник директора аграрної компанії:
Це пов’язано із тим, що травень у нас був дуже спекотний, було дуже мало опадів, і все достигло набагато швидше.
Урожай ячменю – доволі щедрий. Якість зерна – теж висока.
Ігор Гринюк, агроном:
Ячмінь набагато посухостійкіша культура. І посуха так на нього не впливає… Цього року ячмінь дуже добре вдався. Дуже хороша натура.
Степан Вінтонович, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської ОВА:
Аграрії збирають більше шести тонн з гектара, майже сім, а деякі й понад сім. На сьогодні вже зібрано понад 17 тисяч гектарів озимого ячменю. Вал понад сто тисяч збіжжя. Цьогоріч на Прикарпатті врожайність озимого ячменю – перше місце по Україні.
Збіжжя у коморі довго не залежується. На агропідприємстві цьогорічний врожай ячменю вже майже розпродали.
Це наші залишки залишилися. У нас була загальна кількість шість тисяч шістсот тонн, залишилося тільки приблизно двісті п’ятдесят тонн. Але теж це вже законтрактовано. Сьогодні мають його забрати, продали тут на місці нашій українській компанії, купили весь об’єм, який у нас був.
За словами фермерів, ситуація із реалізацією теж покращилась. Українське зерно знову відвантажують морські порти.
Ігор Гордійчук, заступник директора аграрної компанії:
Попит зріс, тому що відкрилися порти, а у 22-23 році були проблеми. А якщо розібратися, то озимий ячмінь – це в основному на експорт, це арабські країни й Китай. Логістика – дешевша. Тому що машиною вести, наприклад, в Польщу чи Румунію – то воно дуже дорого.
Стабілізувалися зараз і ціни на сільськогосподарську продукцію – кажуть аграрії. Якщо торік продавали ячмінь по п’ять тисяч двісті за тонну, то цьогоріч – на тисячу більше. Додали у вартості й пшениця, ріпак та кукурудза.
Збирають на Прикарпатті вже й озиму пшеницю. Обмолотили поки небагато, трохи більше як двісті гектарів – зазначають в профільному департаменті. Показник урожайності теж доволі високий. Повністю закінчити жнива ранніх зернових прикарпатські аграрії планують до середини серпня. Водночас з острахом очікують на збирання пізніх культур таких як кукурудза. Кажуть: зерно потребує тривалішого сушіння. Але зробити це в умовах довготривалих відключень електроенергії буде непросто.
Ігор Гордійчук, заступник директора аграрної компанії:
Коли буде кукурудза, тому що зараз не потрібно так багато сушити пшениці, ріпаку, ячменя. В основному це кукурудза, це буде осінь – жовтень-листопад місяць, яка буде ситуація – ніхто не знає.