Івано-Франківська облрада закликає відкласти другу хвилю медреформи
Диван на коліщатках в темній вітальні

Івано-Франківська облрада закликає відкласти другу хвилю медреформи

Автор: Світлана Якимчук
21/02/2020 23:21
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Звернення до Верховної ради, Кабміну та Президента України та Національної служби здоров’я щодо відтермінування другої хвилі медичної реформи прикарпатські обранці прийняли під час сесії обласної ради 21 лютого.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Як зауважив доповідач, голова постійній комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, же з 1 квітня всі медичні заклади перейдуть на нову систему фінансування. Тож спеціалізовані медичні заклади мають укласти контракти з Національною службою здоров’я, аби отримувати кошти з національного бюджету за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Та зараз лише 79% закладів вторинного та третинного рівня готові до укладання договорів з НСЗУ. Зокрема автономізованого 98% закладів, комп’ютеризовано – 68%, отримали ліцензії – 60% медзакладів.

«Поряд з цим є багато проблем, які унеможливлюють перехід та подальшу роботу закладів. Закладеної на зарплати субвенції до запуску реформи вже зараз бракує. На 1 квітня буде борг близько 37 мільйонів, і це якщо дуже економити. При тому, впровадження реформи призведе до звільнення великої кількості медпрацівників, яким теж потрібно виплатити розрахункові. А це ще збільшить фінансову діру», – каже депутат.

За словами Манолія Піцуряка, від медзакладів вимагають мати сучасне обладнання, аби укласти контракт з НСЗУ та отримати ліцензію на медичну практику. І ніхто не бере до уваги хронічне недофінансування медичної сфери останні три десятиліття.

«Багато районних лікарень мають ще радянське обладнання і не мають грошей на сучасне, бо це мільйони. Також є брак комп’ютерів, для закупівлі яких потрібно теж мільйони.  Надважливим питанням є навчання працівників охорони здоров’я, адже тут йде мова не тільки про зміну фінансування, а й перехід на електронний документообіг та багато іншого, а на це теж потрібно час. Серйозною проблемою є отримання чи продовження ліцензії на медичну практику, обіг наркотичних речовин та прекурсорів, вимоги до штату медзакладів для укладання договорів – це все потребує від лікарів часу» – підкреслює Манолій Піцуряк.

Окрім того, на Прикарпатті деякі медзаклади опинилися під загрозою закриття, бо не дотягають до умов для укладання контрактів з НЗСУ, або просто не зможуть існувати при новій системі фінансування.

«Ми всі розуміємо, що медична реформа потрібна, але всі ці зміни мають бути обґрунтовані та випробувані», – каже депутат, який і сам є медиком.

Відтак, Івано-Франківська облрада прийняла звернення до президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Верховної ради, обласних рад та НСЗУ з проханням відтермінувати старт другої хвилі медичної реформи.