Напередодні різдвяно-новорічних свят «кипить» робота з оновлення бюджету участі Івано-Франківська.
Реалізація проекту з розробки нової моделі бюджету участі в місті Івано-Франківську увійшла у фазу активних обговорень. Громадська організація «Івано-Франківський регіональний центр» спільно з Івано-Франківською мерією розпочали проведення зустрічей з містянами для узгодження моделі бюджету участі на 2019 рік. Ця діяльність здійснюється в рамках проекту, який виконує IWPR за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.
Першим результатом стало формування ініціативної групи з вироблення нового формату бюджету участі, яка складається з представників громадського сектору, освіти, медицини, бізнесу і міської влади. Більшість активістів вже мали справи з бюджетом участі: є ті, котрі мали ідеї, проте їх наразі «не пощастило» втілити, та ті, яким вдалося перемогти і впровадити свої проекти.
Наступним кроком стало розроблення онлайн-опитувальника (bit.ly/anketa_bu) для визначення основних параметрів бюджету участі. На початку грудня містян запросили висловити їхнє бачення про авторів проектів, поділу проектів в залежності від обсягу фінансування, максимальної вартості одного проекту, особливостей голосування за проекти та ін. Наразі анкетування не закрите і триватиме до 10 січня 2019 року.
Водночас підбито проміжні підсумки на основі відповідей іванофранківців. Так, на сьогодні в опитуванні взяли участь 52 людини. Трохи більше половини жінки (55%). Вікова категорія мешканців, які брали участь в опитування, – це мешканці у віці 36-45 років (38%), 46-60 років (15%) та молодь 18-35 років (40%).
За підсумками анкетування більшість респондентів вважають, що оптимальним є поділ проектів на дві категорії проектів: малі і великі проекти (82% опитуваних). Щодо максимальної вартості проектів, то 46% опитаних вважають, що малий проект має бути до 100,0 тис грн, 37% – до 50 тис. грн. Вартість великого проекту, на думку учасників опитування, має становити не більше 500 тис. грн (43%), не більше 300 тис. (37%), не більше 200 тис. (15%).
62% переконані, що слід приймати і допускати до голосування проекти будь-якої тематики без обмежень.
Трохи більше половини учасників опитування вважають, що подавати проекти і голосувати за них повинні містяни незалежно від офіційно підтвердженої реєстрації місця проживання в Івано-Франківську (відповідно 51% і 57% голосів). Бути автором проекту і голосувати за проекти можна з 18-ти років, вважають респонденти (відповідно 63% і 59% голосів). 90% опитаних переконані, що за відбір і моніторинг реалізації проектів має відповідати робоча група, що формується за відкритою формулою за участі всіх охочих.
79% містян, які відповідали на питання анкети, стверджують, що основне завдання бюджету участі це активізувати мешканців для згуртування навколо спільних ідей, потреб, проблем з метою їхнього вирішення.
Наразі триває розробка проекту положення про бюджет участі. Наприкінці грудня відбулося дві зустрічі з учасниками ініціативної групи та авторами проектів попередніх періодів. Ще декілька зустрічей для детального обговорення заплановано провести у січні. Окрім того, вже невдовзі проект положення про бюджет участі буде виставлений для обговорення усіма зацікавленими мешканцями.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!