Диван на коліщатках в темній вітальні

Кадрові питання і розподіл повноважень вивчали прикарпатські ОТГ

Автор: Орися Корчун
30/07/2019 18:33
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
blagodeveloper.com/promotional-landing/
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні
Кадри вирішують все, але й самі кадрові рішення та документи вимагають чималої уваги. Адже, як відомо, «усе добре» до першого конфлікту чи перевірки.
Результат пошуку зображень за запитом "Кадрові питання і розподіл повноважень вивчали прикарпатські ОТГ"

Саме про кадрові рішення, питання формування ефективної системи служби в органах місцевого самоврядування та розподіл повноважень у апараті громади говорили в рамках семінару «Кадрові питання та дотримання законності у діяльності органів місцевого самоврядування», організованого Івано-Франківським центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у Делятинської ОТГ.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

«Кадрові питання та грамотний юридичний супровід дуже важливий на усіх етапах роботи об’єднаних територіальних громад від створення до становлення. Багатьох із присутніх тут представників громад центр розвитку місцевого самоврядування консультував в індивідуальному порядку. А оскільки назбиралась певна кількість питань, які цікавлять переважну більшість ОТГ, то ми запросили фахівців, які сьогодні дадуть відповіді на всі ваші питання», – зазначив директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

Найбільше питань щодо кадрів виникає одразу на етапі створення об’єднаної територіальної громади. Попри скептицизм і певні застереження цей процес не веде до роздування штатів органів місцевого самоврядування.

«Звичайно, що зі створенням громади фактично ліквідовуються сільські ради. Їх голови стають в.о. старости, а працівникам сільських рад пропонують роботу в апараті громади. Таким чином на перших порах вирішують проблему кадрового голоду. Адже як показує практика кількох останніх років у сільській місцевості це і справді проблема», – говорить радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Максим Чопей.

У свою чергу консультантка з юридичних питань формування ефективної системи служби в органах місцевого самоврядування та розвитку форм прямого народовладдя Програми U-LEAD Леся Федченко наголосила на тому, що навіть в умовах існуючого законодавства деякі процедури при прийомі на службу в органи місцевого самоврядування, якими є ОТГ, мають обов’язково дотримуватися. Зокрема це стосується проведення конкурсу і можливості стажування.

«Застосування процедури стажування при прийнятті на службу в органах місцевого самоврядування можливо, якщо вже прийняте положення про його проведення відповідним органом місцевого самоврядування. В іншому випадку в подальшому можуть виникнути питання щодо законності прийняття на роботу людини», – наголосила Леся Федченко.

Проте найбільш запитуваними виявились практики і законодавчі механізми, які цікавили багатьох учасників, щодо переходу з державної служби на службу в органи місцевого самоврядування, а також процедура стажування в ОМС з метою подальшого працевлаштування. Адже тенденція, коли працівники райдержадміністрацій переходять працювати громаду стали більш масовими, зокрема, в районах, територія яких в більшій частині вже покрита ОТГ.

Законодавство про службу в органах місцевого самоврядування зараз проходить етап реформування, а законопроєкт «Про службу в органах місцевого самоврядування» повинен зняти багато проблемних питань і поставити крапку у розмовах про тотожність із держслужбою. Про зарубіжний досвід у цій сфері  та українські реалії розповів консультант з юридичних питань формування ефективної системи служби в органах місцевого самоврядування та розвитку форм прямого народовладдя U-LEAD Максим Бризіцький.

На його переконання, сьогоднішні практики громад щодо розподілу повноважень між головою, радою, виконавчим апаратом і старостами показують дуже різні підходи до цього питання.