Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Калуш у ТОП-200 інвестиційно привабливих малих і середніх громад України

-Реклама-spot_img
spot_img

На основі інформації Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» сформовано рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України.

Рейтинг сформовано станом на 1 січня 2020 року. Він враховує 38 критеріїв та відображає інвестиційну привабливість громад у 2020 році, інформують “Вікна”.

Критерії оцінювання, на основі яких сформований рейтинг, наступні:

- Advertisement -
  • рівень активності муніципалітету і депутатського корпусу;
  • здатність до співфінансування проектів розвитку;
  • наявність укладених угод про співпрацю з іншими громадами;
  • приєднання до ініціативи ЄС «Угода мерів»;
  • існування прийнятого громадою та затвердженого місцевою радою ПДСЕР (план дій сталого енергетичного розвитку) та моніторинг його виконання;
  • участь громади в міжнародних проектах технічної та фінансової підтримки;
  • залучення міжнародних кредитних коштів; доходи бюджету;
  • податкові надходження; бюджет розвитку; громадський бюджет;
  • наявність програм «Відкрите місто», «Розумне місто», «Безпечне місто»;
  • наявність систем енергомоніторингу;
  • інвестиційний паспорт громади; наявність структури енергоменеджменту;
  • ініціативи громадянського суспільства та існуючі громадські проекти регіонального або національного масштабу тощо.

Для укладання цьогорічного рейтингу вперше врахували такі показники, як укладені ЕСКО-контракти; наявність на територіях громади вітропарків та сонячних станцій та їхню потужність; наявність власного бренду громади.

Загалом обраховано рейтинг 1 321-єї громади України — міст і об’єднаних територіальних громад з чисельністю населення до 100 тис. осіб. 

З усіх громад до ініціативи ЄС «Угода Мерів» приєдналися 214; провели інфраструктурні модернізаційні проекти з підвищенням енергоефективності — 202; активно працюють з громадським бюджетом – 143; мають проекти «Відкрита громада» або SMART City — 74; мають глобальний відеомоніторинг – 89; мають інвестиційні паспорти — 103; працюють за ЕСКО контрактами — 29; мають постійні міжнародні контакти — 155; впроваджують проєкти за участю міжнародних партнерів — 12. Лише 10 громад мають  власний бренд.

Середній рівень якості власних сайтів  громад — 1,46 за п’ятибальною шкалою. Середній рівень якості власних стратегій розвитку – 5,17 за десятибальною шкалою.

На першому місці в цьогорічному рейтингу — місто Славутич Київської області (25 тис. населення) — рейтинговий бал 152,26. До ТОП-200 цього року потрапили сім громад Івано-Франківської області. А саме:

15 місце — місто Долина (28 тис. населення) — рейтинговий бал 113,66;

19 місце — місто Яремче місто (8,1 тис. населення) — 109,19;

24 місце — Коломийська ОТГ (70,6 тис. населення) — 105,66;

50 місце — місто Бурштин (15,1 тис. населення) — 78,62;

131 місце — місто  Калуш (66,5 тис. населення) — 50,15;

152 місце — місто Надвірна (22,1 тис. населення) — 45,29;

196 місце — Нижньовербізька ОТГ (9,7 тис. населення) –  38,71.

До речі, до минулорічного рейтингу входило менше громад — 1092. Тоді місто Коломия розташувалося на дев’ятому місці, Долина — на 17-му, Бурштин — на 32-му, Яремче — на 44-му, Калуш — на 95-му, Надвірна — на 122-му, а Нижньовербізька ОТГ — на 155-му. Очолювало минулорічний рейтинг місто Прилуки Чернігівської області.  

Від 2018 року рейтинг використовується міжнародними організаціями, які здійснюють фінансову та технічну підтримку в Україні, та приватними інвесторами.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні