Калуське родовище солі хочуть передати в користування через конкурс
Диван на коліщатках в темній вітальні

Калуське родовище солі хочуть передати в користування через конкурс

Автор: Олег Мамчур
16/02/2023 21:56
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
Азов

Калуш-Голинське родовище є єдиною на Прикарпатті ділянкою надр, яка увійшла до переліку стратегічно важливих для держави.

На урядовому порталі оприлюднено Постанову Кабінету Міністрів України від 14 лютого «Про затвердження переліку ділянок надр (родовищ корисних копалин), які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться у користування шляхом проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції».

Затверджений Урядом Перелік ділянок надр, які мають стратегічне значення, містить 5 корисних копалин: ванадієві, літієві, титанові, уранові руди та сіль калійну. Саме на родовища з цими стратегічними матеріалами, а їх у Постанові є 26, як передбачають в Уряді, можуть бути укладені угоди про розподіл продукції, інформують “Вікна”.

Вказані копалини входять у переліки критично важливих для ЄС та США. Тож є стратегічними не лише для України, а й для її ключових партнерів. Водночас Перелік не є вичерпним: рішення передбачає його щорічну актуалізацію.

У затвердженому переліку є два родовища калійних солей — Стебницьке і Калуш-Голинське. До речі, Калуш-Голинське родовище є єдиною на Прикарпатті ділянкою надр, яка увійшла до переліку стратегічно важливих для держави. Зазначено, що основною корисною копалиною тут є солі калійні, супутня корисна копалина — сіль магнієва, а саме родовище знаходиться в Калуському районі, за 2 кілометри на захід від залізничної станції Калуш та за 30 кілометрів на північний захід від залізничної станції Івано-Франківськ.

Згідно із Законом України «Про угоди про розподіл продукції» держава доручає інвестору на визначений строк проведення пошуку, розвідки та видобування корисних копалин на визначеній ділянці надр та ведення пов’язаних з угодою робіт. Своєю чергою інвестор зобов’язується виконати доручені роботи своїм коштом і на свій ризик з наступною компенсацією витрат і отриманням плати (винагороди) у вигляді частини прибуткової продукції.