-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Карпати кличуть на свята. Як зробити свій відпочинок цікавим і скільки це коштуватиме

-Реклама-spot_img
spot_img
Напередодні нового року чимало люду починає задумуватись, куди вирватись на свята. Якщо ви любитель гір, а ще й любите кататися на лижах – тоді вам пряма дорога в Карпати.На зиму місця в готелях, хостелах, санаторіях і пансіонатах люди бронюють мінімум за півроку.
Пов’язане зображення

Але «Репортер» знайшов кілька варіантів, правда, не всі, м’яко кажучи, дешеві.

Як не лижі, то собаки

Буковель – це найпопулярніший, але водночас і найдорожчий курорт на Прикарпатті, якщо не в Україні. Мінімальна сума з особи за ніч проживання в готелі – 1000 грн, і це за умови попереднього бронювання.

- РЕКЛАМА-

Одноденний ski-pass (з 08:30 по 16:30) на підйомник для любителів покататися на лижах чи сноуборді вартує 1455 грн. Але якщо ви захочете покататися після 16:30, то треба буде заплатити ще 350 грн. Щоправда, можна взяти ski-pass на півдня з 8:30-14:00 або з 12:00-19:30 – це буде коштувати 1000 грн.

Також не забудьте включити в бюджет витрати на харчування, розваги та прокат гірськолижного спорядження. А якщо не вмієте кататися на лижах чи сноуборді, прибережіть кругленьку суму для занять з інструктором. Як альтернативу на Буковелі вам можуть запропонувати катання на собачих упряжках, яке не вимагає спеціальних навичок. Тварини добре знають маршрут і самі провезуть вас по ньому. Але середня вартість за годину – 500 грн.

Врахуйте, що відпочивальників на трасах Буковелю завжди багато. Тому, якщо ви новачок, краще зупинити свій вибір на менш людних варіантах. Наприклад, можете поїхати у Ворохту.

Катання на місцевих трасах вам обійдеться удвічі дешевше, ніж на Буковелі, а ще можна суттєво заощадити на проживанні й харчуванні. Щоправда, забронювати номер в готелі зараз вже практично нереально. Але ще можна поселитися у садибах в Яремчі, Татарові або Яблуниці. Приблизно за 500 грн з особи є шанс знайти місце у пристойному котеджі, а до Буковелю на катання туристів возять майже всі господарі.Карпати кличуть на свята. Як зробити свій відпочинок цікавим і скільки це коштуватиме

Фото: vershina.com.ua

Тур по водоспадах

Якщо не любите кататися на лижах, набридло сидіти в колибі, а гори перестають тішити око, радимо поїхати до водоспадів. Наприклад, дуже популярним взимку є Гук Женецький між селами Микуличин та Татарів. Водоспад там частково замерзає, скелі вкриваються кригою, під якою ще дзюрчать струмені води…

Біля водоспаду є і сувенірний базарчик, і глінтвейн, карпатський чай з медом чи кава з перцем, що стають особливо актуальними взимку, коли хочеться не лише на водоспад подивитись, але й зігріти носа.

Також взимку можна з’їздити до водоспаду Бухтівець. Його каскад має всього вісім метрів, але взимку виглядає як замок Снігової королеви. Бухтівецький водоспад знаходиться поруч з селом Букове, що в Надвірнянському районі.

Чимало емоцій буде від Манявського водоспаду у Богородчанському районі, який є одним із найвищих в Україні – висота падіння води досягає 18 метрів. Але справа не в цьому – там просто красиво, і то дуже.

Біля підніжжя Манявського водоспаду є невеличке озерце, і ходять легенди, що вода там має здатність омолодити будь-кого. Вважається, що, пірнувши у чисту гірську воду, людина набирається сил і стає молодшою. Напевно, це дуже актуально для моржів.

На Різдво до гуцулів

Одразу ж після відзначення Нового року можна починати святкувати Різдво. Якщо наскучили традиційні сімейні посиденьки, то варто їх розбавити гуцульськими традиціями та колоритною колядою. І якщо вже бути об’єктивними, то такої коляди, як на Гуцульщині, ви більше ніде не побачите.

На Різдво після закінчення Богослужіння колядники роблять обхід навколо церкви, а після цього вирушають до сільських осель. Попереду йдуть парами плясуни з бартками (сокирами) на плечах. До них підв’язані дзвоники, що під час танку дзвонять у такт. Чоловіки ритмічно підкидають догори бартки і пританцьовують на місці. Таким плясом вони й підходять до кожної хати, де колядують не менше двох годин, – і відходять.Карпати кличуть на свята. Фото: Ігор Меліка

Фото: Ігор Меліка

Аби побачити це на власні очі і не втратити зв’язок з цивілізацією, варто їхати у Верховину, Криворівню, Верхній Ясенів або ж у Яворів.

Крім того, місцеві ґаздині можуть здивувати смачними гуцульськими наїдками, а ґазди – покатати на конях. Та найголовніше – у горах є справжній дух Різдва.

Готелів там небагато, але садиби здаються практично в кожному селі. Як правило, це оренда без посередників і обійдеться у 200-500 грн з людини.

Якщо вирішили провести вік­енд у компанії друзів, то вийняти цілий котедж – один із найзручніших варіантів. Та у будь-якому разі, варто попередньо перетелефонувати і уточнити всю інформацію напряму з ґаздами. Аби потім не було сюрпризів.

Пістинь збирає Маланку

Не обходяться Різдвяні свята й без жартівливих обрядів. Особливо на Прикарпатті люблять «водити козу» на Маланки. У 2019 році Маланка теж припадає на вихідний день, тож це чудова можливість поїхати у село Пістинь Косівського району. Там зазвичай – справжній карнавал.

Переважно збираються парубки, які переодягаються у різних персонажів і ходять засівати по хатах, особливо тих, де є дівчата на виданні. Традиційно наряджаються в діда, бабу, козу, чорта, цигана з циганкою, жида, москаля та Василя з Маланкою.Карпати кличуть на свята. Як зробити свій відпочинок цікавим і скільки це коштуватиме

Фото: Politeka

Продовження на Василя, 14 січня – не менш видовищне. Маски, костюми, пісні й танці, частування і сміх, як головний елемент традиційного відзначення, мають тривалу історію, яку в Пістині зберігають і підтримують.

Крім того, саме там живе Святий Миколай, тож це ідеальне місце для відпочинку з дітьми. Маєток Миколая розміщений на території Національного природного парку «Гуцульщина». Туди з’їжджаються діти з усієї країни. На подвір’ї їх чекають гойдалки, казкові будиночки та новорічна ялинка. А в самому будинку, крім покоїв і канцелярії святого Миколая, музей національної іграшки та природи з усіма казковими елементами.

Житло у Пістині можна знайти за смішними цінами – від 200 грн.

Вибирати є з чого, та головне – не стикнутися з шахраями. Адже нерідко аферисти створюють підставні оголошення, беруть у мережі фото житла в Карпатах і видають їх за свої. Потім отримують завдаток і зникають. Тому, аби не стати жертвою афери, треба шукати житло для відпочинку на перевірених сайтах. Таких у нас не багато: karpaty.infokarpaty.ua та, звісно, booking.com.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні