Карпатське озеро Синевир вийшло з берегів: туристи масово приїжджають, щоб подивитися на одне із семи природних чудес України
Диван на коліщатках в темній вітальні

Карпатське озеро Синевир вийшло з берегів: туристи масово приїжджають, щоб подивитися на одне із семи природних чудес України ФОТО та ВІДЕО

Автор: Ігор Василик
05/07/2020 15:32
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні
Виявляється, що стихійне лихо може надати унікальну нагоду – помилуватися красою повноводної водойми Синевирського озера. Зазвичай таким повноводним Синевир буває навесні, а цього року, через щедрі дощі, озеро вийшло з берегів.

Тож зараз, навіть попри карантинні обмеження українці ще більше хочуть подивитися на одне із семи чудес світу у його повній красі. Внаслідок збільшення води у Морськомі оці озеро підсилило увагу не лише мандрівників, а й краян. Парковки біля Національного природного парку “Синевир” заповнені.

Реклама: Місцеві пропозиції
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
Альянс

Комфортне житло преміум класу в Івано-Франківську!

Детальніше у сюжеті “Час пік”:

Синевир – найбільше озеро природного походження в Українських Карпатах. Воно знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря.

Рівень води в озері змінюється в залежності від сезону: знижується взимку і підвищується весною та влітку, відтак знов спадає восени. Амплітуда коливання рівня води в озері досягає 4,0-4,5 м., відповідно змінюється площа водного дзеркала від 4,45 до 7,58 га. Найбільша глибина від 19 до 23,5 м.

Проточність озера забезпечується Синевирським потоком, що витікає 350 м. західніше озера з-під обвал-зсуву на 60 м. нижче рівня позначки його гребеня.

Вода у Синевирському озері прісна. Її температура досить низька навіть влітку і становить 10-15⁰С.

Синевирське озеро визнано водно-болотним угіддям міжнародного значення (Рамсарська конвенція) і є одним із семи природних чудес України. Воно належить до типу завальних. Утворилося близько 10-11 тисяч років тому внаслідок потужного зсуву корінних пісковиків, що зірвались з південного схилу гори Красної і перекрили прадавню долину Синевирського потоку.

Світлина від Національний природний парк "Синевир".
Світлина від Національний природний парк "Синевир".