-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Карпатські буйволи, через сторіччя відсутності, повернулися до знаменитої Долини нарцисів: фото

-Реклама-spot_img
spot_img

В знамениту Долину нарцисів після майже сторічної відсутності повернулися знамениті карпатські буйволи.

Про це йдеться в повідомленні на офіційній сторінці Карпатського біосферного заповідника у Facebook.

“У Карпатському біосферному заповіднику сталася видатна подія – у знамениту Долин нарцисів після майже сторічної відсутності повернулися не менш знамениті карпатські буйволи”, – йдеться в повідомленні.

- РЕКЛАМА-

Як повідомляється, ці тварини ще донедавна були звичайними у місцевих господарствах і вважалися універсальними тваринами. Вони давали цінне молоко, дієтичне м’ясо і широко використовувалися як потужна тяглова сила. На жаль, нині вони практично зникли разом із багатьма іншими традиційними для Закарпаття породами свійських тварин.

Карпатські буйволи, через сторіччя відсутності, повернулися до знаменитої Долини нарцисів: фото

“Повернення буйволів у Долину нарцисів знаменує нову еру, оскільки створює вражаючі перспективи для цієї унікальної території. По-перше, це дозволить ефективно боротися з вербами і тим самим підтримувати лучні екосистеми, де зростає нарцис вузьколистий – основа місцева окраса, оскільки буйволи є дуже невибагливими тваринами, які із задоволення живляться жорсткими кормами як, наприклад, осоки чи пагони верби, що не поїдаються іншими сільськогосподарськими тваринами“, – пояснює Василь Покиньчереда, заступник начальника відділу НДР і міжнародної співпраці КБЗ.

Науковець каже, що буйволи не завдадуть шкоди популяції нарцису жодної шкоди, бо випасатимуться у спеціально відведених місцях, обмежених по периметру електропастухом. “По-друге, буйволи є дуже харизматичними і незвичними, що дозволить привабити в Долину нарцисів більше туристів, особливо в період поза цвітіння нарцису, який є дуже коротким і триває максимум три тижні упродовж травня” – додає науковець.

Карпатські буйволи, через сторіччя відсутності, повернулися до знаменитої Долини нарцисів: фото

Зрештою, збереження цих цінних тварин, разом із іншими традиційними для регіону свійськими породами, може стати перспективним напрямком роботи Карпатського біосферного заповідника.

У КБЗ зазначають, що цей проєкт став можливим тільки завдяки державно-підприємницькому партнерству, оскільки буйволів для випасання і демонстрації в Долині нарцисів надало ПП “Кочова бура”. Саме вчора керівники Карпатського біосферного заповідника і приватного підприємства, відповідно в.о. директора Микола Рибак і пані Фероніа де Вріес Ріке, підписали відповідну угоду.

В КБЗ інформують, що уся зазначена вище діяльність передбачена Проєктом організації території та охорони природних комплексів Карпатського біосферного заповідника, затвердженого у 2019 р. і погоджена Науково-технічною радою установи.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні