Ці тварини у старі часи були звичайними у місцевих господарствах. Вони забезпечували селян молоком, м’ясом і широко використовувалися як потужна тяглова сила.
Однак з часом в Закарпатських дворогосподарствах буйволи стали майже рідкістю.
Як зазначають працівники заповідника, стадо буйволів оселилося тут у 2020 році.
У Карпатському біосферному заповіднику розповідають, буйволи, можуть підтримувати лучні екосистеми, поїдаючи підріст чагарникових і деревних порід, пишуть Версії .
Таким чином, ці тварини можуть в значній мірі вирішити проблему заростання лук і тим самим сприяти охороні і збереженню популяції нарцису вузьколистого. До речі, стадо утримується в загороді, на землях, де нарцис вузьколистий не формує щільних заростей.
Цього літа тут утримується стадо з 14 дорослих особин. А 9 травня в однієї з буйволиць народилося малятко!
Побачити буйволів можна період активного росту лучної та чагарникової рослинності – з травня по листопад. Взимку стадо зимувало в Угольському та Широколужанському природоохоронних науково-дослідних відділеннях заповідника.
Буйволам подобаються соковиті трави, які слугують прекрасним кормом для тварин, а перезволожені ділянки надають задоволення приймати водні та грязьові ванни, які так полюбляють буйволи. Тваринам затишно в Долині нарцисів. Щороку тут народжуються телятка.
Будьте обережними, тварини дуже сильні та можуть бути небезпечними!