Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Каземати франківської ратуші планують відреставрувати: фото

-Реклама-spot_img
spot_img
Вчора, 28 січня, у приміщенні Краєзнавчого музею відбувається відкрите засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності.

Так, перед початком конференції головний архітектор показав підвальні приміщення Ратуші. Як розповів начальник відділу охорони культурної спадщини Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Володимир Ідак, підвальні приміщення Ратуші  просто пустують і добре було б пристосувати їх до потреб міста, пише West News.

“Це приміщення було за радянської влади підписано грифом “секретно”. Такої конструкції в західній Україні ніде більше немає, хіба що вокзал у Львові. Мова йде про крило підвалу залізобетонної конструкції. Кожне крило – різне”, – розповів Володимир Ідак.

“Перекриття тонке та колони у підвалах встановленні неправильно. Усі 4 крила по-різному залиті. За Радянського Союзу було встановлено дві колони, проте їх знесли через неправильний проект. Перекриття у підвалі зроблені у 2005 році. Проте є і автентичні”, – розповідає Володимир Кочмар, головний архітектор.

Вартість робіт – більше 13 мільйонів. У 2018 році на замовлення Департаменту архітектури був розроблений проект реставрації, а в минулому році його закінчили. Він отримав позитивний висновок та погодження на проведення роботи.

“Що ми зробили? Дослідили всі існуючі конструкції, починаючи із фундаментів і поверхів. Перша Ратуша – згоріла, друга – була зроблена з дерева і цегли – також згоріла. Третя Ратуша була зруйнована австрійською артилерією. І влада вирішила зробити нову Ратушу, четверту, за ліком.

В підвалі передбачалося влаштувати склади, але вони не встигли використовуватися. Проте сама Ратуша передбачалася для презентацій. Бо не могло бути місто без Ратуші. Перший поверх був більше для магазині, переважно жидівських.

Що ми зробили? Спершу – креслення. Дослідили конструкції, наші спеціалісти дослідили навантаження, тобто балки і колони”, – розповів Володимир Комар, керівник робіт.

«Є стара частина Ратуші, яка є в цеглі. Цегла там є стала польська, вона має інші розміри – 27х14, робилася ручним способом. Перекриття були залізо-бетоні. Підлоги в арештанських камерах треба реставровувати. Ще передбачається відкриття ліхтарів, два зі східного боку і два – із західного.

Багато ми передбачали робіт на терасі (північна сторона, над склепінням нової Ратуші), для того, щоб забезпечити утеплення. З інженерного боку ми встановимо вентиляційно-теплову машину, яка забезпечить відповідну вентиляцію. Робимо дощову каналізацію з під’єданням відповідних мереж. Основні речі, які передбачаються в інтер’єрах, -це частина буде склепінь цегляних, ми їх підсилюємо. Стіни будуть погрунтовані і акриловою фарбою покриті», – наголосив Володимир я Комар.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні