За його словами, працівники центру реабілітації помістили кажанів у спеціальне місце з потрібною для них температурою. Зараз, каже Володимир Бучко, вирішуватимуть, чи залишати тварин у центрі реабілітації на Прикарпатті, чи перевести їх у центр порятунку тварин у Харкові.
“Кажани у нормальному стані, не перегріті. Коли люди їх знайшли, ми розповіли, при якій температурі кажанів потрібно тримати, — говорить Володимир Бучко. — У центрі реабілітації Галицького парку є місця, де можна доглядати за кажанами, але немає змісту тримати тут таку маленьку кількість тварин”.
Володимир Бучко розповідає, що прикарпатці часто знаходять колонії кажанів. Минулого року таких знахідок було приблизно пів тисячі.
“Дуже багато таких випадків є саме з цим видом. Вечірниця дозірна дуже часто шукає якраз такі місця під обшивками будинків, де є утеплення, на балконах”, — розповідає заступник директора з наукової роботи Галицького парку.
Усі кажани України занесені до Червоної книги та охороняються. Тому при знахідці цих тварин потрібно дотримуватися деяких правил, каже Володимир Бучко.
“Насамперед людям потрібно шукати центр реабілітації рукокрилих або звертатися в центр реабілітації Галицького національного природного парку. Перший порятунок — це правильні дії. Треба зв’язатися з фахівцями. Потім потрібно розмістити тварин в різні коробки при температурі 6°C-8°C. Також їх треба зважувати, щоб кажани не втрачали ваги. Якщо ж зменшуватиметься вага у тварин, їх треба годувати, поїти водичкою. Потрібен і відповідний режим вологості”, — розповів Володимир Бучко.
Нагадаємо, У Франківську на балконі квартири виявили понад 30 кажанів