Хата для депутата. Скільки сплачують за комунальні приміщення в Івано-Франківську політичні партії та народні депутати

Скільки сплачують за комунальні приміщення в Івано-Франківську політичні партії та народні депутати
Результат пошуку зображень за запитом "незалежності, 5"

Двоє народних депутатів та з десяток партійних організацій орендують комунальні приміщення в Івано-Франківську. Оренда у центрі міста обходиться щонайбільше у 36 гривень за 1 кв. метр. Деякі партійні осередки, схоже, хитрують, щоб мінімізувати орендну плату. Трапляється, що за адресами окремих партійних організацій зареєстровані ще й приватні фірми партійців.

На території Івано-Франківська розташоване комунальне майно, власниками якого є Івано-Франківська міська та обласна ради. Втім ані політичні партії, ані народні депутати не використовують для своєї діяльності комунальні приміщення міста, усе майно, яке орендують політики, є власністю територіальних громад Івано-Франківської області, пише ГК.

По чому оренда для депутатів…

Комунальні приміщення під громадські приймальні орендують двоє народних депутатів: Юрій Бабій, який пройшов до Верховної Ради за списками політичної партії «Народний фронт», та Руслан Князевич, який став народним депутатом за списками політичної партії Блок Петра Порошенка.

Приймальня Юрія Бабія розташована на вул. Новгородській, 49. Майже 49 квадратних метрів народному депутату обходяться у 580 гривень на місяць, тобто – майже 12 гривень за 1 квадратний метр.

Юрій Бабій не декларує орендованого приміщення. Попри те, що договір оренди приміщення було укладено у 2015 році, а переукладено – на початку цього року, народний депутат у жодній зі своїх декларацій не зазначає про оренду приміщення для громадської приймальні. На сайті Верховної Ради також немає контактів його приймалень.

Народний депутат Руслан Князевич орендує приміщення для приймальні на вул. Василіянок, 62А (за цією адресою також розміщене КП «Муніципальна інвестиційна управляюча компанія»). Одразу при вході до приміщення, над ліфтом, розміщена інформація про те, що на 5-му поверсі розташована приймальня нардепа. Кабінет зачинений, проте на вході зазначено графік роботи та контактний номер телефону.

Руслан Князевич орендує 39 квадратних метрів за ціною 416 гривень на місяць, або 10,6 гривні за 1 квадратний метр. У своїй декларації Руслан Князевич вказує орендоване приміщення як свою громадську приймальню. Приміщення в оренду народний депутат набув 26 січня 2015 року.

Згідно із Методикою розрахунку орендної плати, для розміщення громадських приймалень народних депутатів від Івано-Франківської області для виконання ними депутатських повноважень застосовується ставка 1% від оціночної вартості приміщення.

Як визначити причетність депутата, який пройшов за списками політичної партії, до Івано-Франківської області? Таку прив’язку можуть мати мажоритарники, які пройшли на певних округах. Юрій Бабій принаймні має франківську прописку, а Руслан Князевич проживає у Києві. Обоє пройшли за списками політичних партій.

…Та політичних партій

На вул. Василіянок, 62А приміщення орендують Івано-Франківська обласна організація політичної партії «Батьківщина», обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода», Тисменицька районна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода». На вул. Незалежності, 5 – міська організація Конгресу українських націоналістів, міська та обласна організації Української народної партії.

Судячи зі звіту партійного осередку ВО «Батьківщина» за третій квартал 2018 року, партійна організація використовує два приміщення на вулиці Василіянок: офіс партійці орендують у комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна, ще одне приміщення (кімнати) – у ТзОВ «Агроінформсервіс».

У третьому та четвертому кварталі 2018 року основним спонсором партійної організації є голова Івано-Франківської обласної організації ВО «Батьківщина» Дмитро Шлемко, який вніс на рахунки партії понад 66 тис. гривень. Ще 17,5 тис. гривень у вигляді грошового внеску на рахунок організації перерахував депутат обласної ради Андрій Іваськів, 50 гривень – Оксана Кедик. У партійному звіті за третій і четвертий квартал також зазначено, що Оксана Кедик отримувала заробітну плату за рахунок партійних коштів.

За адресою, де партійний осередок винаймає комунальне приміщення (офіс 505), зареєстровано також кілька приватних фірм. Зокрема, «Євроорганік-Івано-Франківськ», власником істотної участі та керівником якої є Дмитро Шлемко. Серед інших власників вказана й Оксана Кедик. Дмитро Шлемко та Оксана Кедик є співзасновниками іншої фірми, яка зареєстрована за цією ж адресою, – ТзОВ «ІФ-Агропромсервіс».

Обидві фірми мають сільськогосподарське спрямування: спеціалізація однієї – розведення великої рогатої худоби, другої – переробка молока, виготовлення масла та сиру.

«Ми колись думали розвивати молочний бізнес, мали спільні домовленості із підприємцями із Німеччини і вирішили зареєструватись, щоб розвивати бізнес. Але зрушень у комерційному плані немає. Така реєстрація – це нормальна практика в Україні. Ми нічого не приховували, і легко переконатися, що жодних фінансових операцій фірма не проводить», – прокоментував Дмитро Шлемко.

Згідно із методикою розрахунку орендної плати, для розміщення громадських організацій і політичних партій на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить не більше 50 кв. метрів, застосовується ставка оренди 2%. Якщо ж приміщення перевищує 50 кв. метрів, то ставка становить 20%.

За оренду офісу обласній організації ВО «Батьківщина» нараховують за «двоставковим» тарифом: 2% і 20%. Імовірно, за «зайвих» 5 кв. метрів організація сплачує за ставкою 20%. Загалом обласна «Батьківщина» платить трохи більше 2000 гривень орендної плати на місяць.

«На відміну від організацій інших політичних партій, ми сплачуємо, як належить, – навіть за «зайві» квадратні метри. Багато ж – понаписували на громадські чи інші організації й не платять», – каже Дмитро Шлемко.

Обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» орендує офіс №302 площею 39 кв. метрів на вул. Василіянок 62А. Місячний платіж – приблизно 940 гривень, або ж у межах 24-х гривень за 1 кв. метр.

Вул. Василіянок, 62А, офіс 302 – така адреса закріплена і за Тисменицькою районною організацією ВО «Свобода». Районні партійці сплачують близько 690 гривень оренди на місяць, або ж 24 гривні за 1 кв. метр. Приміщення в оренду обидві організації отримали згідно з розпорядчим документом під одним номером та датою. Загальна площа обох приміщень – 67,5 кв. метрів, тобто – на 17,5 кв. метрів більше від максимальної площі, яку, згідно із методикою, можна орендувати за ставкою у 2%. Оренда офісу №302 двома партійними осередками однієї політичної сили може означати, що у такий спосіб було зменшено нарахування орендної плати.

Цікаво, що реєстрація і фактичне місце розташування районних осередків ВО «Свобода» на Івано-Франківщині здебільшого збігаються (про це свідчать партійні звіти на сайті НАЗК). Виняток – Тисменицька районна організація ВО «Свобода»: осередок, згідно зі звітом за третій квартал 2018 року, зареєстрований у Тисмениці, але фактичним його місцем розташування є Івано-Франківськ.

Раніше Тисменицьку районну організацію ВО «Свобода» очолював Михайло Королик. Нині він – голова обласної партійної організації.

«Свого часу, коли головою обласної організації був Василь Попович, я очолював Тисменицьку районну організацію. Ми домовилися, що будемо разом орендувати офіс, бо нам так було дешевше. Коли мені запропонували в оренду приміщення, я оцінював, скільки це буде коштувати, а не шукав варіантів, щоб десь когось «обходити». Бо в нас є вимога по партійній лінії, що кожна організація має мати свій офіс. Якщо є офіс – люди мають де зібратися, – пояснює Михайло Королик. – Можливо, переоформимо все на обласну організацію – щоб ніхто не думав, що ми від чогось ховаємось».

На вул. Незалежності, 5 орендують комунальні приміщення міська та обласна організації Української народної партії. Щоправда, у відповіді на інформаційний запит зазначено, що обласна організація УНП орендує комунальні приміщення для розміщення громадської організації.

Згідно із партійними звітами, обидві організації політичних партій – обласна і міська – розташовані за однією адресою – вул. Незалежності, 5/31.

За міською організацією УНП закріплена оренда 37,37 кв. метрів за ціною 19 грн. за 1 кв. метр, а за обласною організацією УНП – 43,94 кв. метри за ціною 18 грн. за 1 кв. метр.

Це – невеликі суми коштів. Однак навіть такі суми невідомо з яких джерел оплачують орендарі. Скажімо, у третьому та четвертому кварталі 2018 року обласна організація УНП подала до НАЗК звіт про майно, доходи й витрати із суцільними нулями. У звіті не задекларовано ні орендованого приміщення, ні, зрештою, грошових внесків, за які можна було б оплатити оренду приміщення.

Як і у випадку із ВО «Свобода», оренда одного і того ж приміщення двома партійними осередками однієї політичної сили може означати, що у такий спосіб було зменшено нарахування орендної плати.

Міська організація КУНу орендує 37,7 кв. метрів на вул. Незалежності, 5 за ціною майже 16 грн. за 1 кв. метр. У звіті міської організації політичної партії КУН – також одні нулі. За які кошти орендує приміщення організація – невідомо.

Орендарем майже 40 кв. метрів на вул. Степана Бандери є ГО «Громадський рух «Народний контроль Прикарпаття». Організація зазначена у відповіді на інформаційний запит як ГО, хоча є учасником виборчого процесу. У 2015 році «Народний контроль» взяв участь у виборах депутатів місцевих рад 12 областей України, а цьогоріч – висунув кандидата у Президенти на виборах Президента України.

Громадський рух «Народний контроль Прикарпаття» орендує 39,5 кв. метрів за ціною 19,5 гривні за 1 кв. метр.

Така ж ситуація – і щодо Івано-Франківської обласної організації Української національної асамблеї. У відповіді на інформаційний запит вказано, що орендар є громадською організацією, хоча насправді це політична партія, яка є активним учасником виборчого процесу в Україні.

Івано-Франківська обласна організація Української національної асамблеї орендує 27,8 кв. метрів на вул. Незалежності, 5 за ціною 17 грн. за 1 кв. метр.

Схожа ситуація – з ГО «Правий сектор». Орендар вказаний як громадська організація. Хоча на офіційному сайті «Правого сектора» об’єднання означене як «українська військово-політична сила».

Цікаво, що ГО орендує два приміщення на вул. Незалежності, 5 площею 27,04 та 16,51 кв. метрів за ціною 28 грн. за 1 кв. метр. Обидва приміщення були надані організації одним розпорядженням наприкінці вересня 2016 року.

Оксана ПІЛЯНСЬКА

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

 

Хто орендує Де орендує Яку площу орендує Скільки платить / грн Скільки коштує 1 кв. грн/метр
Івано-Франківська обласна організація ВО “Свобода” вул. Василіянок, 62А 39 941,87 24
Тисменицька районна організація ВО “Свобода” вул. Василіянок, 62А 28,47 687,67 24
Івано-Франківська міська організація Української народної партії вул. Незалежності, 5 37,37 713,8 19
Івано-Франківська обласна організація Української народної партії вул. Незалежності, 5 43,94 789,02 18 
Івано-Франківська обласна організація політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» вул. Василіянок 62,А 55,9 2024,4 36,2
Політична партія «Івано-Франківська міська організація КУН» вул. Незалежності, 5 37,7 609,24 16,1
ГО «Громадський рух «Народний контроль Прикарпаття» вул. С. Бандери, 77 39,52 717,69 19,5
Івано-Франківська обласна організація «Українська національна асамблея» вул. Незалежності, 5 27,82 473,9 17 
ГО «Правий сектор» вул. Незалежності, 5 27,04 753,61 28
ГО «Правий сектор» вул. Незалежності, 5 16,51 460,13 28
(Visited 188 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8836

загрузка...

Кращі практики ОТГ: мости своїми силами, електронний щоденник та якісна медицина для сіл (фоторепортаж) 14:15

Кожна громада унікальна по-своєму і, впроваджуючи реформу децентралізації, освітню, медичну та інші секторальні реформи, знаходить свої рішення та виробляє практики варті поширення. «Будь-яка реформа починається з пілотних проєктів. Від їх...

Франківський водоканал може перейти на погодинну подачу води. Причина – борги містян 22:05

У серпні іванофранківці втричі менше оплачують тарифи за водопостачання. Івано-Франківськводоекотехпром може не вистачити коштів для розрахунків за електроенергію, і підприємство змушене буде перейти на погодинний графік подачі води. Про це...

Івано-Франківщина в аутсайдерах з будівництва доріг місцевого значення 18:12 4 коментарі

Івано-Франківська область у списку аутсайдерів з будівництва доріг місцевого значення. Про це у Facebook повідомив Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України. Разом з Прикарпаттям пасуть задніх Чернівецька, Полтавська, Чернігівська, Луганська, Кіровоградська області,...

До Калуської ОТГ приєдналося ще одне село 14:53

До Калуської ОТГ приєдналася Вістівстка сільська територіальна громада, пише Правда.іф. "Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України вітає Калуську міську ОТГ з добровільним приєднанням до неї Вістівської сільської територіальної громади, про...

Місто продовжує грошима заохочувати на службу в ЗСУ 11:41

Місто виплатить матеріальну допомогу франківцям, які проходять військову службу в Збройних Силах України. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет у середу, 14 серпня. Згідно з ним, четверо франківців отримають шість тисяч...

Денис Шмигаль закликає кандидатів на посади голів прикарпатських РДА подавати резюме 10:29 1 коментар

Денис Шмигаль, голова Івано-Франківської облдержадміністрації, закликає кандидатів подавати заявки на конкурс голів районних державних адміністрацій. Про це очільник області написав у Facebook. Друзі! Відкрито проект ЛІФТ для Івано-Франківщини!!! Кандидати на...

З’єднання Північного та Південного бульварів коштуватиме більше 46 мільйонів гривень 22:38 5 коментарів

Управління капітального будівництва Івано-Франківського міськвиконкому визначило підрядника робіт з будівництва Північного бульвару на ділянці від вул. Бельведерської до вул. Панаса Мирного в м. Івано-Франківську. У тендері взяли участь дві компанії:...

Марцінків послідовно “дотискає” приєднання двох приміських сіл 15:12

Села Підлужжя і Черніїв за крок до об’єднання з Івано-Франківськом. На засіданні сесії міської ради, яке заплановане на 16 серпня, планують дати дозвіл на приєднання до обласного центру вказаних населених...

Порошенко каже, що соратники Зеленського хочуть "вистрелити в спину" армії 09:47

Джерело: Facebook-сторінка Петра Порошенка П’ятий президент Петро Порошенко вважає, що ініціатива "Слуги народу" щодо скорочення Комітету у справах ветеранів - це постріл у спину армії. Дослівно: "Скорочення комітету у справах...

На Франківщині лише один район залишається без ОТГ 17:46 1 коментар

Про свій намір відновити переговорні процеси із сусідніми громадами щодо об’єднання оголосила Виноградська сільська рада Городенківського району. Про це повідомив її очільник Михайло Гоблик, пише Голос України. На останній сесії...

Нова територіальна реформа: Прикарпаття складатиметься із 5 районів і 39 ОТГ 15:12 3 коментарі

12 липня віце-прем’єр-міністр України, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко презентував модель ідеальної європейської України з новим адміністративно-територіальним устроєм. Мова йде про те, що замість 490 районів...

Стало відомо, хто замінить "свободівку" Савчук на посаді секретаря Івано-Франківської міськради 14:13

До Івано-Франківської міської ради потрапить новий депутат-"свободівець". Це станеться після того, як секретарка міськради Оксана Савчук складе присягу як народна депутатка. Після цього депутатський корпус повинен визначитись із новим секретарем. У кулуарах...

Зеленський дав Богдану ще одну керівну посаду 08:24

Джерело: указ №595 президента Президент Володимир Зеленський призначив керівника Офісу президента Андрія Богдана головою комісії державних нагород та геральдики. Деталі: Указ набирає сили з дня опублікування, 13 серпня. До складу комісії...

Франківська ОТГ може утворитися вже у жовтні 00:13

В Україні п’ятий рік триває реформа децентралізації. На Прикарпатті вже утворили 37 об’єднаних громад – це трохи більше половини від запланованих. Активно готується до об’єднання з довколишніми селами і Франківськ,...

У гірських районах Франківщини дороги зруйновані на 90% – очільник ДП “Дороги Прикарпаття” Андрій Сазонов 13:11

В ОДА розповіли про стан доріг місцевого значення на Прикарпатті. Про це йшлося 12 серпня на апаратній нараді в голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля. На порядку денному обговорили питання “Про...

Прикарпаттю необхідно 15 мільярдів на розвиток гірських регіонів: на що планують витратити гроші 16:26 2 коментарі

Гроші планують витратити на ремонт доріг, мостів, шкіл, відновлення вузькоколійки до Осмолоди, будівництво гірськолижного курорту та покращення екологічної ситуації. 22 липня Володимир Зеленський підписав Указ Про розвиток регіону українських Карпат. Глава держави зобов’язав...

Стало відомо, яка компанія і за скільки з’єднає Північний та Південний Бульвари 15:44 4 коментарі

В Івано-Франківську незабаром розпочнуть роботи із з’єднання Північного та Південного Бульварів. 1 серпня завершили аукціон, де визначився переможець, який і має виконати послуги. Відповідна документація міститься на сайті публічних закупівель...

Ремонти і підручники: в ОДА розповіли на скільки школи Прикарпаття готові до нового навчального року 12:07

Сьогодні, 12 серпня, відбулася апаратна нарада d голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля. Під час наради, директор департаменту освіти Віктор Кімакович розповів про стан шкіл області: - "Ми готові прийняти понад...

Село Підлужжя приєднується до Івано-Франківської ОТГ (відеосюжет) 13:53

«За» - безкоштовні медичні та освітні послуги, пільговий проїзд у комунальному транспорті та активний розвиток населеного пункту. Так на сільському сході проголосували мешканці Підлужжя, зголосившись приєднатися до Івано-Франківської ОТГ. Дороги,...

П’ять прикарпатських ОТГ отримали шанс на допомогу у створенні належних ЦНАП 12:18

Про це інформують у прес-службі Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття з посиланням на веб-портал Децентралізація. У квітні 2019 року команда напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe оголосила...
  • ріел ІФ виринаюча