-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Хто гальмує створення Галицької ОТГ?

-Реклама-spot_img
spot_img

Свого часу Галич був столицею одного з найбільших давньоруських князівств і одним з найвеличніших міст на теренах західної України.

Це місто було форпостом і центром, навколо якого єдналися сотні сіл та містечок наймогутнішої твердині на південно-західних давньоруських землях.

Сьогодні про великий і могутній Галич залишились тільки згадки в історії. Від колишньої величі залишилось небагато – могутнє місто перетворилось в невелике містечко і стало центром Галицького району, який після затвердження нового територіального устрою за кілька років може повністю зникнути з карти України.

- РЕКЛАМА-

Результат пошуку зображень за запитом "місто Галич"

Але реформа децентралізації, яка вдало стартувала в Україні кілька років тому, дає реальну можливість відродити Галич, вдихнути у нього нове життя, зробити його культурним центром і туристичною Меккою Прикарпаття.

Галич, з його історичними надбаннями і хорошими перспективами, має всі шанси стати самодостатньою успішною громадою, де в результаті реформи зросте якість життя і містян, і тих, хто з ними об’єднається. Адже історію, як і успіх, творять люди. І історія успіху Галицької громади залежить від доброї волі галичан.

Сьогодні Галич зупинився на півдорозі до створення Галицької ОТГ. Що стало цьому причиною і які шанси того, що Галицька громада з’явиться на карті України вже найближчим часом – розповідають керівники району та експерти, пишуть Версії.

“Місто Галич як самостійна одиниця є абсолютно самодостатнім і спроможним центром. У 2018 році з бюджету Галича додатково у держбюджет було вилучено 3.5 млн.грн. У випадку приєднання сіл району з нижчим економічним коефіцієнтом, ці кошти залишатимуться  у бюджеті громади. Адресуючи ці кошти у приєднанні села Галицька ОТГ вирішила б ряд актуальних для сіл проектів( дороги, освіта, медицина тощо), – відмічає директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк. – Сьогодні активним в Україні є процес утворення ОТГ. Наступним етапом буде об’єднання і формування районів. Об’єднаний район довкола Івано-Франківська, що об’єднав би 4-5 діючих районів цілком закономірно міг би називатися Галицький, зберігаючи усі культурні і історичні надбання територій і поколінь. Проте не вступивши на етап реформи на рівні ОТГ розраховувати на таку індивідуальність і автентичність не доводиться”.

Хто гальмує створення Галицької ОТГ?Руслан Панасюк

В Галицькій райдержадміністрації перспективи громади вбачають у розвитку туризму та відкритті на території майбутньої ОТГ потужного виробничого комплексу.

Хто гальмує створення Галицької ОТГ?

“Однозначно підтримую утворення Галицької ОТГ, – коментує голова РДА Микола Попович. – І як райдержадміністрація ми забезпечуємо реалізацію будь-якого волевиявлення наших громад на підставі закону про добровільне об’єднання. Я особисто прихильник якнайшвидшого утворення громад, бо розумію, наскільки великий додатковий фінансовий ресурс, в якості інфраструктурних субвенцій, можна залучити для соціально-економічного розвитку новоутворених громад. Як кажуть, щоб потім не застрибувати в останній вагон. Створення Галицької ОТГ в 2019 році вважаю цілком реальним, бо я бачу настрої нашого населення і бачу шляхи реального її утворення. Перспективи громади дуже добрі, зважаючи на історичну привабливість нашого краю і можливості розвитку туризму. Також незабаром на території Вікторівської сільської ради, яка за перспективним планом повинна увійти до складу Галицької ОТГ, буде збудований м’ясопереробний завод ТзОВ «Ґудвеллі Україна» – а це додаткові робочі місця і суттєве наповнення бюджету Галицької громади“.

Хто гальмує створення Галицької ОТГ?Микола Попович

У мерії також підтримують створення Галицької ОТГ і навіть готові очолити процес.

“Ми готові об’єднуватись. Цю ініціативу міська рада намагається реалізувати ще з 2015 року, – відмічає міський голова Галича Орест Трачик. – Галицькою ОТГ має бути цілий район, щоб нормально жили всі: і міста, і селища і сільські громади. Це ми хотіли робити ще в 2015 році, але згідно закону деякі громади скористались принципом добровільності і створили свої ОТГ, і таким чином роздробили район. Дехто каже: “Раз ми багаті, то і повинні залишатись багатими”. Але це неправильно. Багаті повинні ділитись з бідними, щоб добре жили всі. І тільки так може існувати успішна Галицька громада.

Хто гальмує створення Галицької ОТГ?Орест Трачик

Я маю приклад з Хмельниччини, де Дунаївський район став однією громадою. Я зустрічався з головою ОТГ, і вона розповіла, що вони дуже добре живуть, бо всі разом об’єднались. У них є і перспективи розвитку, і хороший фінансовий ресурс. Ми дуже багато втратили через те, що не об’єднались в 2015 році”.

Ефективним ресурсом для забезпечення динамічного економічного росту майбутньоїгромади та підвищення добробуту її мешканців в мерії вважають залучення інвесторів.

“Найголовніше – потрібно забезпечити людей робочими місцями. Тому ми хочемо залучити в Галицький район інвесторів – і наших, і закордонних. Зараз ведемо перемовини про будівництво м’ясопереробного заводу від “Ґудвеллі”, а це 700 робочих місць. І дуже шкода, що є люди, які вставляють палки в колеса. Зацікавленість самого міста Галича в даний час – це забезпечення населення водою і каналізацією. А це, в свою чергу, розвиток міста, розвиток комунальної служби, яка надає послуги, і зменшення тарифів на комунальні послуги за рахунок якраз таких великих проектів”.

Народний депутат України Михайло Довбенко, який представляє інтереси Галицького району в парламенті, вважає, що Галицька ОТГ має утворитись найближчим часом, поки ще зберігається принцип добровільності.

“Згідно перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад в області в Галицькому районі, окрім вже створеної Більшівцівської ОТГ, мають ще бути створені Галицька і Дубівецька ОТГ. Наскільки мені відомо, нещодавно Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови про склад цих ОТГ, тому на сьогодні вже немає ускладнень щодо документального оформлення цих об’єднаних територіальних громад. Думаю, що раз люди хочуть створити і одну, і іншу – то потрібно дослухатися до думок людей, – коментує Михайло Довбенко. –Також, думаю, що в цьому році ми завершимо добровільний підхід до формування громад – під це ще є виділені в бюджеті певні кошти. Аз 2020 року ми перейдемо до добровільно-примусового принципу, щоб вже до виборів органів місцевого самоврядування наступного року підходити у новому складі всіх ОТГ”.

Хто гальмує створення Галицької ОТГ?Михайло Довбенко

На жаль, не вдалося дізнатись позицію голови Галицької районної ради Павла Андрусяка щодо можливості створення Галицької ОТГ вже в 2019 році. Налагодженню діалогу завадив щільний робочий графік та зайнятість очільника райради.

Згідно останньої редакції перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області Галицька ОТГ об’єднає 28 населених пунктів: Галич, Бишів, Блюдники, Пукасівці, Курипів, Ганнівці, Темирівці, Бринь, Вікторів, Височанка, Демешківці, Німшин, Придністров’я, Дорогів, Колодіїв, Залуква, Шевченкове, Комарів, Сокіл, Крилос, Мединя, Поплавники,Ворониця, Межигірці, Перлівці, Суботів, Острів та Сапогів.

На думку експертів, загальний обсяг бюджету потенційної Галицької ОТГ складе майже 115 мільйонів гривень, що у кілька разів перевищує сьогоднішні показники загального бюджету цих населених пунктів. За ті кілька років, що зволікали з об’єднанням, потенційна Галицька громада вже й так втратила близько 30 мільйонів гривень на розвиток, які держава у вигляді субвенції на інфраструктуру надає ОТГ.

“Час невпинно збігає. ОТГ впевнено крокують вперед. Галич зобов’язаний іти у ногу з вимогами часу, а Галицькій ОТГ бути у 2019 році! Це в можливостях кожного свідомого і щирого патріота Галицької землі!”, – резюмує директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк.

При підготовці статті було використано матеріали газети “Галицьке слово”.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

2 КОМЕНТАРІ

  1. ця публікація трохи подібна до дуже витонченого шантажу одного з наших українських-саме українських- великих бізнесменів який своєю працею показав що українці також можуть мати великі і потужні виробництва

Comments are closed.

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні