-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Хто головні українські надії на Олімпіаді-2018

-Реклама-spot_img
spot_img
Еспресо розповідає, у яких видах спорту українці розраховують на медалі на зимових Олімпійських іграх у Пхенчхані
Результат пошуку зображень за запитом "олімпіада 2018 збірна україни"

Біатлон

Біатлон вже майже чверть століття є головним зимовим видом спорту в Україні. Загалом на трасах білих Ігор українські біатлоністи здобули 5 нагород.

Тому вельми символічно, що першу в історії олімпійську нагороду збірній України у 1994 році принесла саме біатлоністка. У норвезькому Ліллехаммері Валентина Цербе виграла бронзу у спринті. У 1998 році у японському Нагано срібло у індивідуальній гонці принесла Олена Петрова. На Іграх-2006 у італійському Турині третьою на дистанції 7,5 км стала Лілія Єфремова.

- РЕКЛАМА-

А найбільш успішною для українського біатлону стала Олімпіада-2014. У Сочі срібло у спринтерській гонці дісталося Віті Семеренко. Також вона разом із Валею Семеренко, Юлією Джимою та Оленою Підгрушною виграла золото у естафеті.

Саме жіноча естафетна команда буде головною надією України й на Олімпіаді-2018. За чотири роки, що минули з часу тріумфу на Іграх-2014, склад української команди кілька разів змінювався. Віта Семеренко пропустила три роки та відновила виступи лише нинішнього сезону. Робила паузу у кар’єрі Олена Підгрушна. Майже весь минулий сезон не виступала Валя Семеренко.

Хто головні українські надії на Олімпіаді-2018

Віта Семеренко

Але, це не заважає нашій збірній й надалі показувати високі результати. Джима, Підгрушна, Ірина Варвинець та Анастасія Меркушина виграли срібло чемпіонату світу-2017.

Цього сезону на рахунку естафетної збірної України одна нагорода на етапах Кубка світу. У грудні у австрійському Хохфільцені другими стали сестри Семеренко, Джима та Підгрушна. У січні Валю Семеренко у естафетній четвірці замінила Меркушина, а українки фінішували п’ятими. Найгірший результат був продемонстрований на етапі у німецькому Рупольдингу, де сестри Семеренко бігли разом із Джимою та Меркушиною – лише 11 місце.

Тож тренерам збірної України буде непросто знайти оптимальний склад на естафету. Особливо зважаючи на те, що прапороносець національної команди на церемонії відриття Олімпіади-2018 – Олена Підгрушна – перед Іграми захворіла. Вона прилетіла до Південної Кореї окремо від команди. Очікується, що перші три гонки – спринт, пасьют та індивідуалку – капітан збірної пропустить. Чи вдасться їй набрати форму до класичної естафети – наразі незрозуміло.

Хто головні українські надії на Олімпіаді-2018

Юлія Джима

Вдруге у олімпійській програмі будуть розіграні медалі у змішаній естафеті, де по два етапи біжать чоловіки та жінки. Цього сезону у цій дисципліні збірна України виступила на Кубку світу у шведському Естерсунді невдало. Валя Семеренко, Олена Підгрушна, Сергій Семенов та Артем Прима фінішували десятими.

Хоча, обнадійливий результат українці показали на чемпіонаті Європи, де наприкінці січня Юлія Журавок, Ірина Варвинець, Артем Прима та Дмитро Підручний виграли золото. Варто лише зауважити, що відкрита континентальна першість – це змагання нижчого рівня.

Набагато вища конкуренція на етапах Кубка світу. На них цього сезону медалі у особистих змаганнях здобували лише дві українки.

Юлія Джима виграла дві бронзи на етапі у Естерсунді – у гонках на 15 км та 7,5 км. За крок від п’єдесталу українка зупинилася у Рупольдингу, де в індивідуальній гонці фінішувала четвертою.

Надзвичайно вдало повернулася у великий спорт Віта Семеренко. На її рахунку також дві особисті бронзи. У французькому Ансі вона стала третьою у спринті, а у німецькому Обергофі – у гонці переслідування. При чому, українка піднялася на п’єдестал, стартувавши у пасьюті лише 22-ю.

Хто головні українські надії на Олімпіаді-2018

Дмитро Підручний

На чоловічому Кубку світу представники збірної України цього сезону жодної нагороди не отримали. У Пхенчхані найбільші сподівання будуть пов’язані з Дмитром Підручним. У олімпійському сезоні він може записати собі до активу 5 місце на етапі у німецькому Обергофі. Там він поступився лише лідерам світового біатлону – французу Мартену Фуркаду та норвежцям Йоханесу Бьо, Тар’єю Бьо та Емілю Хегле Свендсену.

А от володар Кубка світу-2015 у індивідуальних гонках Сергій Семенов останнім часом помітно здав через травму. Цього року він вище 24 позиції на дистанції 20 км на етапі у Естерсунді не піднімався.

Фристайл

Хто головні українські надії на Олімпіаді-2018

Олександр Абраменко

Фристайл також належить до видів спорту, у яких на зимових Олімпіадах від збірної України чекають медалей. Мова йде про одну із його найвидовищніших дисциплін – лижну акробатику. Поки що жодному із українських фристайлістів не вдалося виправдати очікувань. Точніше, не вдалося цього зробити під прапором України.

Водночас вихованці нашої школи, які свого часу змінили громадянство, принесли дві золоті нагороди Олімпіади-2014 команді Білорусі. У лижній акробатиці найкращими стали фристайлісти з Рівного – Алла Цупер та Антон Кушнір.

Попри все, й у Пхенчахані збірна України має фристайліста найвищого рівня – Олександра Абраменка. У 2016 році він першим з українців став володарем Кубка світу з лижної акробатики.

 

Обнадійливими виглядають і результати Абраменка у нинішньому сезоні. У грудні українець виграв два золота на етапі Кубка світу у фінському місті Рука.

А у січні здобув срібло та олімпійську ліцензію на етапі Кубка світу у американському Лейк-Плейсіді. У США нашого фристайліста випередив лише бронзовий медаліст Олімпіади-2014 Цзя Цуньян з Китаю.

Фігурне катання

Хто головні українські надії на Олімпіаді-2018

Олександра Назарова та Максим Нікітін

Раніше фігурне катання, поруч із біатлоном та фристайлом, було одним із найрозвиненіших зимових видів в Україні. Саме фігуристка Оксана Баюл принесла нашій збірній у 1994 році перше золото білих Олімпіад. У 2006 році бронзу серед танцювальних дуетів виграли Олена Грушина та Руслан Гончаров. А ще за незалежності була перемога Віктора Петренка на Іграх-1992 у Альбервілі. Українець здобув її у складі сформованої з атлетів із країн СНД – Об’єднаної команди, під олімпійським прапором.

Читайте також: Перший олімпійський чемпіон незалежної України, про перемогу якого всі забули.

Та часи великих перемог давно залишилися у минулому. За останнє десятиріччя українське фігурне катання поринуло у тривалу кризу. Класні фігуристи у нас з’являються й надалі, але їх швидко перехоплюють представники інших збірних. На Олімпіаді-2014 два золота Росії принесла Тетяна Волосожар, яка виступала у парному катанні разом із Максимом Траньковим.

Триразовою чемпіонкою світу з Робіном Шолкови стала Альона Савченко, яка давно переїхала до Німеччини. Виступить вона й у Південній Кореї, але вже з іншим партнером – Бруно Массо. Золото чемпіонату Європи-2016 Ізраїлю приніс Олексій Биченко.

У Пхенчхані найбільші очікування у збірній України покладаються на Олександру Назарову та Максима Нікітіна у танцях. У 2015 році вони вигравали бронзу юніорського чемпіонату світу, але на дорослому рівні поки прогресують не так стрімко.

Минулого року українці стали на чемпіонаті світу 15-ми. А цього сезону погіршили результат на чемпіонаті Європи, скотившись з 9-го на 11-те місце. Тож чекати від них дива у такій суб’єктивній дисципліні, як танці на льоду, не доводиться.

В яких ще видах виступлять українці

Хто головні українські надії на Олімпіаді-2018

Марина Анцибор

Також представники збірної України виступлять у лижних гонках, гірських лижах, лижному двоборстві, сноубордингу, санному спорті та скелетоні. У деяких з цих видів наша збірна раніше претендувала на медалі. Проте зараз у тих самих санях спортсменок рівня бронзової медалістки чемпіонату світу Наталії Якушенко чи Лілії Лудан  немає.

Не взяли до Пхенчхану й найтитулованішу лижницю у історії України – Валентину Шевченко. Олімпіада-2018 могла стати для 42-річної екс-володарки Кубка світу шостою у кар’єрі. Але, перевагу надали Тетяні Антипенко та Марині Анцибор, у яких немає реальних шансів на медалі.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні