"Кінець 2023 року здавався найтемнішим часом", - Станіслав Онищук про роботу першого добровольчого хірургічного шпиталю
Диван на коліщатках в темній вітальні

“Кінець 2023 року здавався найтемнішим часом”, – Станіслав Онищук про роботу першого добровольчого хірургічного шпиталю

Автор: Олег Мамчур
26/03/2024 21:06
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Перший добровольчий хірургічний шпиталь в Івано-Франківську функціонує вже два роки. За цей час медичний центр стикнувся й з неабиякими труднощами, зокрема й браком фінансування.

Про це під час етеру програми “Новий погляд” розповів керівник першого добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук, передає Фіртка.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

“Кінець минулого 2023 року мені здавався найтемнішим часом, який тільки може бути. Ми маємо всі можливості, команду, налаштовані потоки пацієнтів, маємо супердорогу техніку і налаштовані алгоритми, але нам бракувало фінансів, щоб продовжити свою роботу у 2024 році.

Водночас бракувало й часу, щоб знайти і написати достатню кількість грантових проєктів, провести перемовини з міжнародними організаціями, які часто тривають у декілька етапів.

І ось кінець року наближався, вся команда працює, повна клініка пацієнтів, а я не впевнений, чи будуть у нас гроші хоча б за комунальні послуги заплатити.

Десь у жовтні я зрозумів, що три міжнароні донори, завдяки яким функціонує наш хірургічний шпиталь, це Міжнародний офіс об’єднаної методистської церкви (Чеська Республіка), Міжнародна організація “Лікарі без кордонів” та Британське об’єднання “Оксфам”, – розповідає Станіслав Онищук.

Чоловік ділиться, що в силу різних причин всі ці три проєкти мали закінчитися у грудні 2023 року.

“Лікарі без кордонів прийняли рішення виїхати з України, зробили це дуже поступово, спочатку переїхали на схід, а потім зовсім перевівши місію в африканську країну.

“Оксфам” ще всередині року сказали, що всі їхні проєкти в Україні закінчаться наприкінці 2023 року, бо в них є брак фінансування, а методистська церква десь у вересні нам зателефонувала і сказала, щоб ми планували свою роботу, розраховуючи, що вони нам допомагають до кінця року.

І от десь у жовтні я зрозумів, що в нас є всього три місяці, щоб знайти альтернативне фінансування”, – каже керівник першого добровольчого хірургічного шпиталю.

До слова, у медичному центрі немає комерційної складової, зараз там приймають виключно військовослужбовців.

“Нам хочеться відчувати, що ми робимо роботу, яка є цінною. Ми шукали такі речі, які не закриває програма державних гарантій.

Ми займаємося тими людьми, які не мають шансів отримати потрібне лікування де-інде, окрім як у нас. Насамперед, це військові, які отримали поранення і списані з війська: вони вже якби й не в полі зору військової медицини, але й не дуже в полі зору цивільної.

Але пацієнт все ж має наслідки поранення і вони заважають йому повноцінно жити. Це також випробування й для його сім’ї, адже, до прикладу, він живе на п’ятому поверсі, але ще не може ходити”, – розповідає Онищук.