Іванофранківець Богдан Савлюк – знаний скульптор-мультиплікатор, творець крафтової майстерні мініатюр “Теплі іграшки”. У 2019 році дебютував ще і як автор пригодницького роману з історичним підтекстом “Орден місяця”, над яким працював майже рік.
Як створював книгу, чим надихався, про що мріється Богдан Савлюк розповів Правді.іф
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Перший тираж книги надрукувало київське видання “ТаТиШо”. Твір мав успіх у читача. Тому за новими запитами митець наважився на наступний тираж у тисячу примірників. Другий наклад реалізувало франківське видання «Лілея – НВ», де і відбувалась презентація.
Для оновленого дизайну на шпальтах автор використав картину українського художника Олекси Новаківського “Леда”, про неї згадує у творі.
Богдан Савлюк завжди захоплювався історією та мандрами, намагався всі цікаві місця в книзі описати з власного досвіду. Перші свої «оповідки» з роману автор опубліковував у соціальних мережах, щоб зрозуміти затребуваність таких творів.
“Це книга про пригоди, про мандри, про сродну працю. В основі твору лежать цінні роботи Григорія Сковороди. Те, що ми робимо повсякденно, і чи воно приносить нам задоволення. Чи, може, ганяємось за чужими мріями і хочемо бути десь всередині тими, ким насправді не є.
Тут переплітаються історичні події і постаті з художніми домислами. Роман динамічний, цікавий, детективний, насичений символами і таємницями, які через головних героїв розкриває читач”, – розповідає автор.
Головний герой роману – простий вчитель історії Марко Шептицький. Натрапляє на слід таємничого Ордену Місяця, який заснував Богдан Хмельницький. Лицарі цього Ордену століттями оберігають скарби, серед яких найціннішою реліквією є Щоденник Ісуса Христа, відомий у наукових колах під назвою «Джерело Q», на який полюють не дуже добрі люди.
“Марко Шептицький намагається дізнатись, чому вбили його дідуся, який був членом Ордену Місяця, і, звичайно, розкрити таємницю самого Ордену.
Зустріч героя з відомою художницею Софією Довбуш стає доленосною, оскільки їх пов’язує одна мета”, – деталізує Богдан Савлюк.
Особливістю творчого підходу автора є візуалізація всіх героїв. Це відображення у мініатюрах дає змогу читачеві не лише поринути у вир подій, але й чітко окреслити за зовнішніми деталями характер кожного персонажа, його внутрішній світ.
За його словами, герої роману поділяються на протагоністів і антагоністів.
До прикладу, італієць Нікола Дзенетті науралізований під українця Миколу Вишню, який займається улюбленою справою – виготовляє різноманітні настоянки. Його лінія в романі характеризується як «філософія про щастя» за Сковородою.
Його прототип – поганець Валєра, соціопат і найманець, вчиняє протиправні дії і перешкоджає головним героям.
Модерує презентацію “Ордену Місяця” Ірина Фотуйма вже вдруге:
“Книга не має вікової категорії. Із захопленням читають її і підлітки. Такого фантастичного, пригодницького детективного жанру не вистачає в українській літературі. Вона викличе пильне захоплення серед великої громадськості. Цікава навіть добіркою головних героїв і непередбаченим гострим сюжетом”.
Роман написаний за всіма основами сценарної майстерності, законами сценаризму, не випадково. До нього відзнято і оприлюднено захопливий буктрейлер.
“Під час читання книги, яке характеризується легкістю і невимушеністю, навіть уявив короткометражну кінострічку, легкий фільм. Всі споруди, описані в книзі, зовсім поряд: Собор Юра, музей Новаківського чи Хотинська фортеця – де можна організувати зйомки”, – ділиться директор видавництва “Лілея-НВ” Василь Іваночко.
В майбутньому Богдан Савлюк мріє створити і повнометражний фільм. Наразі працює над другою частиною книги.