Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Асфальт топиться зі снігом. У Франківську на ремонт доріг може не вистачити грошей

-Реклама-spot_img
spot_img

Коли настає весна, чимало франківських водіїв мають клопіт, бо разом зі снігом кудись зникає асфальт. Подекуди утворюються такі вибоїни, що можна й колесо залишити.
Водії скаржаться, поліція складає приписи на комунальників, а ті обіцяють все відремонтувати – замкнуте коло, пише Репортер.
Результат пошуку зображень за запитом "ями після зими"
 

Винна погода

На щотижневій нараді у міського голови заступниця начальника управління патрульної поліції області Яна Юносова попросила комунальників «підлатати» ями.
 
Асфальт топиться зі снігом. У Франківську на ремонт доріг може не вистачити грошей

«Є дуже багато непридатного для пересування дорожнього покриття, тому управління змушене реагувати», – каже Юносова.

І управління реагує. Якщо водій через незасипану яму пошкодив автівку, то викликає патрульних. Вони складають акт обстеження дороги та звертаються до КП «Муніципальна дорожня компанія» (МДК), щоб ті усунули недоліки.

«Ямковий ремонт потрібно починати з магістральних вулиць, бо там підвищений швидкісний режим, – говорить керівник відділу безпеки дорожнього руху Віталій Царьов. – Наразі найпроблемніші вулиці: Чорновола, Тисменицька, Незалежності, Івасюка, Галицька, кільце Мазепи-Довженка. Ми склали вже три приписи на МДК, яка має до 10 днів усунути ті вибоїни. До нас уже зверталися двоє водіїв, які пошкодили там свої автомобілі, а за це передбачена адміністративна відповідальність – 680-850 грн штрафу».

- Advertisement -

Асфальт топиться зі снігом. У Франківську на ремонт доріг може не вистачити грошей

«Уже традиційно після кожної зими в місті виникають дефекти дорожнього покриття, – каже директор МДК Віталій Бурко. – Так було завжди і буде при будь-якій владі. В основному це пов’язано з низькою температурою взимку, а ще з реагентами, якими ми посипаємо дороги. Вони роз’їдають сніг, а разом з ним нищать асфальт».

За словами Бурка, найбільше страждають ті вулиці, де давно не було капремонту, на який в міському бюджеті грошей нема. Тож ямковий ремонт, який плавно переходить у поточний – єдиний спосіб підтримувати дороги у більш-менш задовільному стані.

«Особисто я не пригадую, коли востаннє капітально ремонтували Івасюка, Тисменицьку, Чорновола чи Коновальця, – говорить Віталій Бурко. – Відповідно покриття там уже зношене і воно «летить» від старості, а не від зими. Зараз ми отримали приписи ліквідувати пробоїни на Вовчинецькій, Деповській, Мазепи. Для цього в нас є холодний асфальт, який, власне, і призначений для зимового ремонту. Тобто суто для ліквідації якихось гострих аварійних ям».

Асфальт топиться зі снігом. У Франківську на ремонт доріг може не вистачити грошей
Однак, каже, холодний асфальт, як і гарячий, теж не любить морозів і вологи. Тому засипати ями, коли на вулиці –15 і падає сніг, немає сенсу, бо так лише матеріали переводяться.

«З одного боку, я вважаю, що не конче при такій погоді щось робити з дорожнім покриттям, – говорить Бурко. – Та з іншого, пара мішків асфальту і кілька літрів солярки – не такі вже й великі затрати порівняно з тим, що платять водії за ремонт своїх автомобілів».

Грошей може не стати

За словами Віталія Бурка, щороку на ліквідацію ям у місті вони витрачають близько 500 тонн холодного асфальту. Одна тонна коштує 3 тис грн, отже – 1,5 млн з бюджету міста. А ще пальне й зарплата дорожників.
Наступний крок – поточний ремонт доріг. На це департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою з міського бюджету на 2018 рік запланували понад 6 млн грн. Як розповів директор департаменту Михайло Смушак, найближчим часом буде оголошено відповідний тендер.
Асфальт топиться зі снігом. У Франківську на ремонт доріг може не вистачити грошей

«Зазвичай поточним ремонтом в нас займається МДК, – каже Смушак. – Однак через те, що зима була не дуже сприятлива для доріг, ми вирішили залучити ще 2-3 організації, так би мовити, додаткові бригади, які допоможуть швидше відновити дорожнє покриття».

Та знову ж таки, справа не рухнеться, поки не буде тепла.

«Справа в тому, що ми залежимо від асфальтних заводів, – пояснює Віталій Бурко. – Вони приватні, запускають виробництво тоді, коли їм вигідно. Зрозуміло, що в таку погоду жоден завод працювати не буде. Та сподіваюся, що в кінці березня ми вже почнемо переходити до поточних ремонтів».

У першу чергу комунальники візь­муться за ділянку на Довженка, біля «Заравшану». Там, каже Бурко, одна смуга взагалі не проїзна. Треба брати екскаватор, знімати залишки асфальту і стелити його заново.
Щодо капремонту вулиць, то на це в комунальному департаменті на 2018 році передбачено 32 млн 588 тис грн. Загалом у переліку 16 вулиць.

«У пріоритеті – закінчити ремонт у центрі: Лесі Українки, Міцкевича, Станіславська, – розповідає Михайло Смушак. – Також буде завершений ремонт на вулиці Кардинала Любачівського і Мазепи. Наразі по Мазепи ми коригуємо проект, там будуть повністю нові мережі та гранітна бруківка. Крім того, передбачені кошти на вулицю Донцова. Щодо решти вулиць, то все залежить від наповненості міського бюджету».

Водіям на замітку

В основному, коли автівка влітає у вибоїну, водії поліцію не викликають, не вимагають компенсації та ремонтують усе самі. Справді, процедура довга й нудна. Однак добитися відшкодування можливо. Голов­не – знати кілька простих правил.
Якщо ваша машина натрапила на яму, то не поспішайте їхати з місця ДТП. Потрібно зупинитися, увімкнути «аварійку» і встановити знак аварійної зупинки. Зателефонуйте в поліцію, яка зафіксує ДТП. Знайдіть 2-3 свідків аварії, візьміть у них контакт­ні дані. Якщо маєте страховий поліс «КАСКО», то повідомте страховиків. Обов’язково зафіксуйте на фото пошкодження автомобіля та дефект дорожнього покриття. Коли ж приїде поліція, то вимагайте скласти протокол за ч. 4 ст. 140 КУпАП. Позаяк, за ст.14 Закону України «Про дорожній рух», ви маєте право на безпечні умови дорожнього руху. Тим більше, якщо знак, який попереджає про неналежний стан дороги, відсутній.
У будь-якому разі наполягайте на складанні схеми ДТП та прослідкуйте, щоб усе було записано правильно: вибоїна, наявність в ній води / снігу, її видимість, розміри, відстань між нею та зупинкою транспортного засобу тощо.
Асфальт топиться зі снігом. У Франківську на ремонт доріг може не вистачити грошей
Якщо працівник поліції, щось відмовиться фіксувати – зазначте це у своїх поясненнях та збережіть фото чи відео з місця події.
Також бажано на місце ДТП викликати представників дорожньої служби, яка відповідальна за стан дороги – цього вимагає п.11 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг (постанова КМУ № 198 від 30.03.1994).
Вимагайте у поліцейських довідку про пошкодження автівки, копію схеми ДТП тощо. В подальшому зверніться до експерта-оцінщика та збережіть усі чеки з ремонту машини.
Якщо працівники поліції складають протокол за ч. 4 ст. 140 КУпАП, вони направляють його до суду. І якщо суд підтвердить вину дорожньої служби, то ви можете звернутися із цивільним позовом про відшкодування коштів за ремонт автівки. Можна навіть провести експертизу моральної шкоди. За неї доведеться заплатити, але ці витрати стягнете з дорожників.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.

1 коментар

Comments are closed.

-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні