Диван на коліщатках в темній вітальні

Коли Росія припинить транзит газу через Україну

Автор: Орися Корчун
07/03/2019 12:35
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Росія готується припинити транзит газу через газотранспортну систему України. Це станеться після закінчення чинного контракту на транзит, тобто з 2020 року.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Коли Росія припинить транзит газу через Україну

Наразі російський Газпром збільшує обсяги прокачування газу до ЄС для того, аби заповнити газові сховища Європі та виконувати свої зобов’язання перед європейськими споживачами у разі затримки запуску “Північного потоку-2”, пише “Інтерфакс-Україна“.
Нафтогаз розглядає припинення транзиту через Україну після 2020 року як базовий варіант розвитку подій.
Це дуже-дуже реалістично, що не буде транзиту через Україну з 2020 року. Я наразі не бачу підстав очікувати, що буде транзит газу через Україну, – заявив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко.
Вітренко стверджує, що газ, який Росія планує постачати “Північним потоком-2”, не надійде споживачам у Західній Європі, як запевняють в РФ. Газпром спрямує цей газ на ринок Чехії та Австрії для того, аби забезпечити своє монопольне становище у цих країнах.
До слова, корабель Pioneering Spirit, що належить швейцарській компанії Allseas, тимчасово припинив будувати російський газопровід в обхід України “Північний потік-2”.
Що таке “Північний потік-2”?Це друга гілка вже наявного “Північного потоку”. Його будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. Новий проект починається у російському Виборзі, проходить на дні Балтійського моря і пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді. Загалом – 1230 кілометрів. Вже побудовано приблизно 700. З точки зору прибутковості – це взагалі не вигідний проект.

Де проходить “Північний потік-2”
Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського “Газпрому”, який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС.
Україна після запуску “Північного потоку-2” втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Джерело