Коли хочеться допомогти: де в Івано-Франківську потрібні руки волонтерів
Диван на коліщатках в темній вітальні

Коли хочеться допомогти: де в Івано-Франківську потрібні руки волонтерів

Автор: Ігор Василик
12/03/2022 20:51
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов
З початку широкомасштабного вторгнення Росії на територію України у Франківську волонтерські ініціативи інтенсивно працюють на допомогу армії та переселенцям. Щодня осередки по всьому місту приймають і сортують гуманітарну допомогу, плетуть маскувальні сітки, шиють, готують – працюють на перемогу.

Міська влада неодноразово закликала франківців повертатися до роботи, аби місто функціонувало й могло забезпечити потреби його мешканців та гостей. Якщо ж працювати з якихось причин поки не вдається, Репортер зібрав перелік ініціатив, яким потрібні вільні руки.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Міський департамент стратегічного розвитку та цифрових трансформацій  створив боти “Гаряча лінія Івано-Франківська” у Viber та Telegram, в яких можна отримати актуальну інформацію про те, що відбувається в місті та яким чином можна долучитися до волонтерів.

Зокрема, у координаційний центр допомоги у центральному ЦНАПі на вул. Незалежності (стометрівка) можна приносити речі, спальники, каремати, харчі, медикаменти. Актуальний список потреб – https://t.me/cnapif. Центр працює цілодобово.

Наразі є велика потреба у продуктах для комплектування соціальних продуктових пакетів для переселенців:  картопля, морква, цибуля, консерви, крупи. А також – подушки, ковдри, спальні мішки, ліхтарі, постільна білизна, термобілизна, нові шкарпетки, медичні препарати першої допомоги, засоби гігієни – шампуні, гелі, станки та піна для гоління, пральні порошки.

Номери ЦНАПу: 034 275 01 19, 034 275 20 41, 034 275 20 61, 099 157 39 11.
Ще один центр, де нині активно приймають та сортують допомогу для переселенців – ліцей №7 на Грушевського, 16.

Втім, там робота вже чітко скоординована – наразі вільні руки не потрібні. Натомість тут радо приймуть каструлі, пательні, посуд, ковдри та постіль, особливу дитячу, взуття чоловіче і жіноче, спортивні штани різні (дитячі, чоловічі й жіночі).

Без упину працює і франківська організація Пласту в домівці на Павлика, 10. Зокрема тут щодня з 10:00 плетуть маскувальні сітки.

У науковому містечку “Нова енергія” при університеті нафти і газу зробили пункт прийому допомоги та працюють з дітками переселенців. Коли приходять фури з допомогою, їх розвантажують і сортують волонтери. Форма для реєстрації волонтерів – за посиланням.

Також у багатьох школах міста плетуть маскувальні сітки. Тож там потрібні тканини темнозелених кольорів і руки, які б їх різали на смужки та плели. Зокрема, пункти плетіння сіток працюють в адмінбудівлі на Грушевського, 21, в церкві Христа Царя на Майзлях, на Сахарова, 32, ліцеях № 10, 11, 13, 15, 25, 26, Крихівецькому ліцеї, ліцеї ім. Шухевича, народному домі “Княгинин”, навчально-реабілітаційному центрі на Тополиній, 6.

Наразі робота більшості центрів вже більш-менш скоординована, втім час від часу з‘являються точкові запити, коли потрібно щось завантажити-розвантажити, підвезти чи принести. За такими оголошеннями треба стежити у франківських Facebook групах.

Також можна пройти навчання з Першої домедичної допомоги, які проводить Мальтійська служба допомоги у рятувальному наметі біля Катедрального собору у Франківську. Заняття відбуваються щодня о 12:00, 14:00, 16:00. Попередня реєстрація не потрібна.