Комунальники розповіли, як в Івано-Франківській громаді готуються до зими
Диван на коліщатках в темній вітальні

Комунальники розповіли, як в Івано-Франківській громаді готуються до зими

Автор: Петро Якимчук
16/11/2021 19:44
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
Азов

3 тис. 600 тонн солі, 600 тонн піщано-соляної суміші та 15 тонн дизельного палива заготували франківські комунальники для роботи в зимовий період. Про це на оперативній нараді розповів директор комунального підприємства “Муніципальна дорожня компанія” Віталій Бурко.

За його словами, також підприємство закупило 100 лопат для розкидання снігу, а комунальники відремонтували та встановили по місту 200 ящиків для піщано-соляної суміші, пише Правда ІФ з посиланням на Суспільне

“Запас не є поганий, але хотілося б ще довезти. Його може вистачити й на дві зими, а може — тільки на місяць. Все залежить від погоди. Минулого року бували такі дні із затяжними снігопадами, коли за добу ми використовували 200 тонн солі. Зараз в дорозі — сім вагонів солі. Можливо до кінця тижня прибудуть. Буде тоді приблизно чотири тис. тонн солі. Треба було б ще докупити 500 тонн солі та пального, якщо була б можливість. Це — приблизно 1,5-2 млн грн”, — розповідає Віталій Бурко.

Директор комунального підприємства каже, зараз на балансі підприємства є дев’ять розкидачів піщано-соляної суміші, вісім тротуаро-прибиральних тракторів, три автогрейдери, трактор, два навантажувачі для протиожеледних матеріалів.

“Ми плануємо закупити чотири нові солерозкидачі. Наразі відбувається процедура закупівлі. Якщо все буде добре, на початок грудня ми будемо готові підписати договір з переможцем торгів. Тому є прохання до міської влади передбачити гроші на аванс — 4,3 млн грн”, — розповів Віталій Бурко.

З його слів, комунальники розробили та випробували маршрути для посипання та очищення доріг у місті. На балансі підприємства — 584 км доріг територіальної громади. Шляхи, які сполучають місто із селами — на балансі державного підприємства “Дороги Прикарпаття”.

“Минулого року до нас приєдналися села, ми всі “притиралися”. Дороги до сіл — на балансі підприємства “Дороги Прикарпаття”, але знову ж таки з досвіду минулого року ми розробили ще п’ять маршрутів посипання доріг. Ми пропрацювали, якщо їм щось не вдається, ми могли б виконати цю роботу”, — каже Віталій Бурко.