Лабораторні дослідження калу призначають для виявлення бактеріальних, вірусних та паразитарних інфекцій. Також даний аналіз дозволить виявити явну чи приховану кровотечу та хвороби органів черевної порожнини. При підозрах на різні патології гепатобіліарної системи та ШКТ потрібна копрограма.
Багато симптомів вказують на необхідність проведення лабораторного дослідження калу, дізнатись про яке можна на сайті https://www.csdlab.ua/analyzes/analiz-kalu лабораторії CSD LAB. Тут проводять різні види аналізів з гарантованою точністю результатів. Своєчасне виявлення патологій дозволить лікарю призначити ефективну терапію, та досягти швидкого одужання пацієнтів.
Види аналізів калу
Даний біологічний матеріал досліджується різними методами, що дозволяє виявити різні відхилення від норми. Які різновиди досліджень існують:
- бактеріологічне визначає наявність патогенних бактерій у мікрофлорі кишківника;
- цитологічне вивчає структуру та форму клітин для оцінки передракових та ракових захворювань;
- біохімічне необхідне для аналізу процесів травлення;
- мікроскопічне виявляє наявність паразитів, грибів тощо.
В якості передракових та ракових обстежень призначають аналіз на концентрацію пухлинного ферменту M2-піруваткінази — TU M2-PK. Це вказує на ризики негативних змін в товстій кишці.
При копрограмі оцінюються фізичні та біохімічні показники біоматеріалу, що сприяють виявленню патогенних мікроорганізмів, збудників інфекцій та паразитів. Наприклад, підвищена кислотність калу говорить про можливі захворювання органів ШКТ, підвищення ферментів — про патології підшлункової залози, а зміни норм жовчних пігментів вказує на порушення роботи жовчного міхура та жовчовивідних шляхів.
Під час аналізу можна виявити запальні хвороби кишківника на кшталт хвороби Крону, виразкового коліту чи синдрому подразненого кишківника.
Бактеріологічні дослідження калу
Цей вид досліджень стосується патогенів, що є збудниками інфекційних захворювань. Серед них такі небезпечні інфекції:
- ентеровіруси;
- гепатити;
- кишкова паличка;
- Shigella, що є збудником дизентерії;
- Helicobacter;
- сальмонели.
Такі дослідження виявляють чутливість патогенів до антибіотиків, щоб призначити дієві антибактеріальні препарати.
Дослідження калу дає змогу оцінити важливі функції організму, та встановити вірні діагнози. Вчасне виявлення хвороб та патологій дозволить вибрати ефективні способи лікування та досягти одужання без ускладнень.
Реклама